Mi lesz Veled, Peking?
Poncius Pilátus, a dalai láma és az Olimpia
A tibeti zavargások és az emberi jogok megsértésével kapcsolatban kialakult feszült helyzet kezelése jelenti a legnehezebb feladatot a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) számára a korrupciós botrány óta. Kilenc éve a tagok feddhetetlenségét kérdőjelezték meg, most a NOB hitele a tét. Ezúttal is szoros összefüggés van a pénz és morál között.
2008.03.19 11:48MTINem akar bojkottot a dalai láma
Elutasítja a nyári pekingi olimpiai játékok esetleges nemzetközi bojkottját a dalai láma. Tibet vallási vezetője ezt szóvivője útján fejtette ki kedden egy német lapnak adott nyilatkozatában. A dalai láma az interjúban hangsúlyozta: Tibet lakossága a kínai kormánnyal és nem a kínai néppel áll konfliktusban.
S épp ezért a kínai népet nem szabad megfosztani az olimpia élvezetétől - vélekedett az indiai száműzetésben élő tibeti vallási vezető. Az olimpiai játékok bojkottja nem jelent megoldást a fennálló konfliktusra - jelentette ki.
A liberális Frankfurter Rundschaunak nyilatkozva Tibet vallási vezetője annak a nézetnek adott hangot, hogy az olimpiai játékok nemcsak a kínai nép számára jelentenek sokat, de egyidejűleg ráirányítják a nemzetközi közvélemény figyelmét Kínára, egyben pedig a tibeti kérdésre is. A dalai láma nyilatkozatával egy időben a német kormány több képviselője úgy vélte, hogy az olimpia esetleges bojkottja nem a megfelelő eszköz a nyomásgyakorlásra.
Emlékeztettek egyebek között arra, hogy sem az 1980-as moszkvai, sem pedig az 1984-es Los Angeles-i olimpiai játékok bojkottja nem hozta meg az abban részt vevők által remélt politikai változásokat. Mindezzel némelyest ellentétes nézetet fogalmazott meg Hans-Gert Pöttering, az Európai Parlament elnöke.
A német konzervatív politikus a Deutschlandfunk rádióállomásnak nyilatkozva annak a véleményének adott hangot, hogy "minden lehetőséget nyitva kell hagyni". Pöttering ezzel kapcsolatban azt vetette fel, hogy adott esetben a politikusok bojkottálják a pekingi nyári játékokat, azaz ne vegyenek részt az olimpia megnyitóján, amennyiben azt tervezték volna.
Nem zárta ki ugyanakkor a teljes bojkott lehetőségét sem. Pöttering hangsúlyozta: amennyiben Kína sikeres olimpiai játékokat kíván rendezni, haladéktalanul fel kell hagynia az elnyomással, illetve a vélemény- valamint a sajtószabadság korlátozásával. "Peking számára ezt az üzenetet kell küldenünk" - fogalmazott az Európai Parlament elnöke.
![]() | [4/4] | |
|
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06