London 2012
Szerénység és visszafogottság az elvárás a kínai sportolókkal szemben
A négy évvel ezelőtti játékokon Kína 51 aranyérmet begyűjtve első helyen végzett az Egyesült Államok előtt.
2012.07.27 12:08MTITaj Ping-kuo (Dai Bingguo) államtanácsos szerint a kiemelkedő sportteljesítmények mellett visszafogott viselkedésükkel is példát kell mutatniuk az ázsiai ország versenyzőinek.
"Fejlődő ország vagyunk a sportban, s bár eredményesek is, továbbra is szerényen kell viselkednünk" - mondta Taj Ping-kuo, aki hazája kormányát képviseli majd a péntek esti ünnepélyes megnyitón. "Rengeteget tanulhatunk még más országoktól, hogy tovább fejlődjünk."
A politikus arra is emlékeztette a versenyzőket, hogy 1,3 milliárd honfitársuk fogja szemmel követni teljesítményüket, s meg kell szolgálniuk a kínai nép támogatását.
A XXX. nyári olimpián szereplő, 396 fős kínai csapattal szemben magasak az elvárások: az összesített éremtáblázat élére várják a küldöttséget, a 2008-as pekingi olimpiához hasonló eredménnyel. A négy évvel ezelőtti játékokon Kína 51 aranyérmet begyűjtve első helyen végzett az Egyesült Államok előtt.
Minden érdekesebb londoni hírt el szeretne olvasni?
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06