Úszó és kajak-kenu remények
5-10 magyar arany Pekingben - már nem a foci a legnépszerűbb
A sportkedvelők többsége öt-tíz aranyérmet vár versenyzőinktől a pekingi olimpián - ez derült ki a Szerencsejáték Zrt, a Magyar Olimpiai Csapat gyémánt fokozatú fő - támogatója által készített felmérésből, amelyet Székely Gábor vezérigazgató sajtótájékoztató keretében ismertetett.
2008.04.23 11:30MOBA felmérés tulajdonképpen az olimpiára felkészülés jegyében történt, hiszen a népszerű, hetenként mintegy fél milliárd forintot megmozgató TIPPMIX a pekingi versenyek idején is a magyar fogadók érdeklődésének megfelelő programot kíván készíteni.
A felmérés eredménye valljuk meg őszintén a MOB megjelent képviselői – Kamuti Jenő főtitkár, Császári Attila alelnök, Molnár Zoltán és Babati Lajos igazgatók – számára meglepetéssel szolgált, az olimpikonok - Kökény Bea és Pádár Ildikó kézilabdázók és Nagy Viktor, a Vasas kiváló vízilabda kapusa - érdeklődéssel hallgatta az adatokat.
Kamuti Jenő főtitkár és Császári Attila, alelnöke a gyémánt fokozatú fő-támogató Szerencsejáték eddigi közreműködéséért köszönetet mondva rendkívül értékesnek és tanulságosnak, a MOB számára is hasznosnak ítélte a felmérést.
A március végén, ezer személy körében végzett felmérés részleteit illetve a megkérdezettek majdnem kétharmada (65,4 százaléka) öt-tíz aranyat vár sportolóinktól a pekingi olimpián, ugyanakkor a 30 év alatti fiatalok közül minden ötödik számít ennél sikeresebb, legalább tíz aranyat hozó szereplésre.
A derűlátás mindenképpen bizalmat adhat, további becsületes felkészülésre ösztönözheti az olimpikonokat. A túlnyomó többség (58,6%) szerint a kajak-kenu versenyzők szerepelhetnek legjobban, de nagy a várakozás az úszókkal szemben is (37,5%).
Mindez a sikeres hazai világversenyekre, a legutóbbi eindhoveni EB-én aratott győzelmek értékelésére utal,s az már bizonyára kissé feledésbe merült, hogy a tavalyi VB-én Melbourneben bizony nem sok babért termett a magyar uszók számára. Az olimpiai játékok iránti érdeklődés – a honi sajtóban olykor közzétett véleményekkel ellentétben - felmérés tanúsága változatlan !
A magyarok 68,1 százaléka igyekszik majd figyelemmel kísérni a pekingi játékokat. Az időeltolódást figyelembe véve pedig különösen érdekes, hogy a válaszadók kis híján negyede minden olimpiai versenyszámot megnéz a televízióban.
Nem meglepő, hogy a férfiak a tervek szerint jelentősen többet ülnek majd képernyő előtt, mint a nők. A válaszadók 63,4 százaléka tudta, hogy Hajós Alfréd úszó volt az első magyar olimpiai aranyérmes. Elgondolkoztató eredményeket hozott viszont az eddigi legsikeresebb olimpiára vonatkozó kérdés.
Csupán a 45 év felettiek tudták a helyes választ (Helsinki), a 30-44 közötti korosztály Szöulra, a 30 esztendő alatti pedig Athénra tippelt. Mindez arra utal, hogy az olimpiai mozgalomnak szélesíteni és erősíteni kellene tenni az ismeretek terjesztését, az olimpiai hírverést.
A közvélemény-kutatásból az is kiderült, hogy Magyarország kedvenc sportja már nem a labdarúgás (18,2%), hanem - némi meglepetésre, amint annak okaira már utaltunk egyáltalán nem véletlenül - az úszás (21,6%), és 5 százalék feletti eredménnyel végzett, tehát kiemelkedően népszerűnek tekinthető még a kézilabda, a vízilabda és a kajak-kenu is.
A felmérés elkészítéséért rendkívül hálás lehet az olimpiai mozgalom. Tanulságait., elsősorban a népszerűsítő, nevelő, ismeretterjesztő munkában mielőbb figyelembe kellene venni!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


