Levelet írt a csacsik mészárlása ellen
Brigitte Bardot a szamarak védőszentje lett
Levélben szólította fel Dilma Rousseff brazil elnököt Brigitte Bardot színésznő, az állatok elkötelezett védelmezője, hogy vessen véget a szamarak mészárlásának.
2012.05.25 18:29MTIBrazíliából rengeteg szamár kerül Kínába, ahol az élelmiszer- és a kozmetikai ipar használja fel őket. "Nekem, aki annyira szereti Brazíliát, és kitörölhetetlen szeretet fűz Buzióshoz, fájdalmas látnom, hogy ez az ország együttműködik évente 300 ezer szamár megölésében" - írta az egykori filmcsillag, a nevét viselő alapítvány részéről.
A szervezet "elnökeként, nőként és emberi lényként nem tudom elfogadni ezt a barbár gyalázatot, amely jócskán beárnyékolja Brazília imázsát" - írta Brigitte Bardot a Dilma Rousseffnek küldött levelében.
A One Voice nevű francia szervezet - amely honlapján szintén arra kérte a brazil hatóságokat, hogy szüntessék be a szamarak exportálását - megerősítette, hogy Kína és Brazília nemrégiben egyezményt írt alá a négylábúakkal való kereskedésről. Egy francia csoporttal együttműködő brazil szervezet követelte, hogy Brazília minden szövetségi államában tekintsék érvénytelennek a Kínával kötött szerződést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


