Minden eddiginél több program
Teltházas volt az idei debreceni DESZKA Fesztivál
Gazdag szakmai programok és teltházas színelőadások jellemezték a vasárnap este véget ért IV. DESZKA - Kortárs Magyar Drámák Fesztiválját, amely minden eddiginél több programmal várta egy héten át az érdeklődőket - összegezte a rendezvénysorozatot Vidnyánszky Attila, az eseménynek otthont adó debreceni Csokonai Színház igazgatója vasárnap az MTI-nek.
2010.03.15 10:39MTIAz igazgató a vasárnap esti záró előadást megelőzően elmondta: a korábbi évekhez képest mintegy harmadával több előadást tartottak, ez a szám is mutatja a fesztivál fejlődését.
Az idén 24 kortárs darabot adtak elő négy helyszínen. Habár voltak kiemelkedő sikerek, mint a 20/20, a Líra és Epika, vagy a Képzeletbeli Operett című darab, mégis az az idei év tapasztalata, hogy erőteljesebben kell nyitni a közönség felé, és nem elegendő a szövegekre koncentrálni - mondta. Hozzáfűzte: a műsorszerkezetet is átalakítanák, elsősorban külföldön bemutatott magyar daraboket és a hazai klasszikusokat tűznének műsorra. Terveik között szerepel a fesztivál nemzetközivé tétele. Ennek jelenleg az anyagi feltételei nem biztosítottak, annak ellenére sem, hogy az idén gazdálkodhattak eddig a legtöbb pénzből, mintegy 30 millió forintból - számolt be.
Rámutatott: a fesztivál bebizonyította életképességét, és azt, hogy benne van a fejlődés lehetősége. Vidnyánszky Attila szólt a szakmai programokról is: ezeken főleg a magyar drámák fordításának és külföldi menedzselésének lehetőségeit vitatták meg az elmúlt egy hét alatt, mintegy ötszáz érdeklődő jelenlétében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:01 A katolikusok imádták - Trump szerint nincs miért bocsánatot kérnie a pápás AI-képből
- 8:00 Az USA Legfelsőbb Bírósága jóváhagyta Trump transznemű katonákra vonatkozó tilalmát
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06