Hal a Deszkán!
A szerelmes hal a Deszka Fesztiválon lesz látható!
Kiss Csaba, író-rendező Csehov novellák alapján készült A szerelmes hal című előadása március 6-án a kortárs magyar színpadi műveket felvonultató debreceni Deszka Fesztiválon lesz látható.
2009.03.04 17:00ma.huAz előadás egy éve alatt számos helyen vendégeskedett - Marosvásárhelytől Szentendrén át a nyíregyházi Vidor Fesztiválig - ahol több fontos díjat is nyert.
A.P.Csehov - Kiss Csaba: A szerelmes hal
Szereplők:
Szonya Mamocskina: Györgyi Anna m.v.
Vinkel: Bán János m.v.
Groholszkij: Mihályfi Balázs
Díszlet-, Jelmeztervező: Berzsenyi Krisztina
Dramaturg: Baráthy György
Rendező: Kiss Csaba
"Istenem, milyen izgatóak, milyen elbűvölők a férfiak!" - gondolta Szonya Mamocskina tizenhat éves korában. Azóta eltelt húsz év. Ketten legyeskednek körülötte: Groholszkij hadnagy és Vinkel, a költő.
A váratlan fordulatokban bővelkedő szerelmi háromszög-történet férfiak és nők örök konfliktusáról, a kielégíthetetlen szerelemről és a vágyról szól. Közben esznek, esznek, esznek, álmodoznak és esznek.
Az előadás igazi színházi kuriózumra épül: játék közben a színészek rétest nyújtanak, valódi édes-mazsolás töltelékkel megtöltik, meg is sütik, sőt meg is eszik - az életszeretet jegyében.
Az előadás természetesen továbbra is látható a Centrál Színház kamaratermében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


