Az Országos Mikulásfesztivál jövő heti megnyitója
Gyerekek írták a Mikulásfalvi meséket
Kikerült a nyomdából a Mikulásfalvi mesék című kötet, amelynek mind az 51 történetét gyerekek vetették papírra, mondták tollba; a könyvet a Mikulás "lakóhelyén", Nagykarácsonyban, az Országos Mikulásfesztivál jövő heti megnyitóján mutatják be a rendezvényre érkezőknek.
2012.11.04 12:26MTIMészáros Géza tájékoztatása szerint a könyvet a négy megyei és egy városi napilapot kiadó, Pannon Lapok Társaságával közösen jelentette meg a társaság. A mesékre pályázatot írtak ki, s a beérkezett 341 pályamű közül választották ki a kötetbe került történeteket.
A Mikulás otthonába látogatók megvásárolhatják a könyvet, s megismerhetik a meséket, azokat ugyanis a Mikulásházban berendezett mesesarokban maga a nagyszakállú ajándékosztó olvassa majd fel, mondja el a kicsiknek.
Az ősz apó a fesztivál idején - november 9-től december 22-ig - várja otthonában a hozzá látogatók gyerekeket. Fogadásukra és szórakoztatásukra sokféle programmal, látnivalóval készült. Rezidenciájának udvarára már leparkolta a csillagjáró szánt, amellyel az ajándékokat hordja majd ki november 6-án az aprónépnek, s a szánt sebesem röpítő szarvasok - Rudolf családfő és háza népe - sem hiányoznak az udvar végi kifutóból.
A pirosra festett falu, zöld ablakos házikó udvarán felállították az ajándékládikókat is, amelyekbe megunt játékaikat rakhatják be, s cserélhetik ki másikra a gyerekek.
A közeli játszóházban kézműves foglalkozások, meseprogramok, s a zöld karácsonyi társasjáték várja a kicsiket, akik természetesen, ajándékot is kapnak a Mikulástól.
Az Országos Mikulásfesztivál programjaira tavaly csaknem 18 és fél ezren látogattak el, s a szervezők remélik, a látogatottság az idén is hasonló lesz.
A forgalomhoz egyre szűkebbnek bizonyul a Mikulásház, ezért tervezik egy mesefalu megépítését, ahol új, tágas otthona lesz a nagyszakállúnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 7:51 Hőség - Rómában a legmagasabb szintű hőségriasztás lépett érvénybe
- 20:48 Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
- 18:43 Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
- 16:42 A Fidesz elítéli a nagyváradi premontrei rendház elleni erőszakos hatósági intézkedést
- 14:39 Kilakoltatták Fejes Rudolf Anzelm apátot a nagyváradi premontrei rendház önkormányzatnak ítélt helyiségeiből
- 12:37 Kormányszóvivő: Budapest felkészülve várja a Bajnokok Ligája döntőt
- 11:36 Tűz ütött ki egy kóser szupermarketben London jórészt zsidók lakta Golders Green negyedében
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


