Meggyőzte a közösségi portált az író
Tényleg Salman Rushdie van a Facebookon
Sikerült meggyőznie a Facebookot Salman Rushdie indiai brit írónak arról, hogy valóban ő van jelen a népszerű közösségi portálon, így tovább üzemelhet a neve alatt működő profil.
2011.11.15 10:37MTIA világhírű író - olyan művek szerzője, mint a Sátáni versek - a Twitter mikroblog portálon osztotta meg követőivel hétfőn, hogy a hét végén leállították Facebook-profilját, mert nem hitték el neki, hogy valóban ő az.
Salman Rushdie végül útlevelének másolatával tudta meggyőzni személyazonosságáról a Facebookot üzemeltető céget, amely ezek után is ragaszkodott ahhoz, hogy az író első keresztnevét, az Ahmedet használja. "Ahmed Rushdie-ként reaktiválták Facebook-oldalamat, noha az egész világ Salman Rushdie-ként ismer. Idióták" - írta a szerző, aki állítja, soha nem használja az Ahmed nevet.
Az író a Twitteren felszólította Mark Zuckerberget, a Facebook alapítóját, hogy adja vissza neki ismertebb keresztnevét. Választ azonban nem kapott. Ezek után azt írta: "Ha F. Scott Fitzgerald fent lenne a Facebookon, kényszerítenék, hogy Francis Fitzgeraldként szerepeljen?".
Rushdie erőfeszítéseit hétfő estére végül mégiscsak siker koronázta. "Győzelem, a Facebook meghátrált! Újra Salman Rushdie vagyok. Sokkal jobban érzem magam. Az én koromban már nem vicces egy identitáskrízis. Köszönöm, Twitter!" - fogalmazott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


