Kanada

Emeletes busz került a vonat útjába Ottawában - többen meghaltak

Szemtanúk szerint a személyvonat leszakította az emeletes autóbusz elejét. A tűzoltóság egyelőre csak annyit tudott mondani, hogy a busz utasai közül "többen" életüket vesztették a balesetben, és sok a sérült.

2013.09.18 17:49MTI

Busz és vonat ütközött össze szerdán Kanada fővárosában, Ottawában egy kereszteződésnél, és öten meghaltak, többen megsebesültek.

Az ütközéskor a személyvonat leszakította az emeletes autóbusz elejét, az összes áldozat ott vesztette életét. A vonaton senkinek sem esett komoly baja, de a mozdony kisiklott. A baleset a reggeli csúcsforgalomban történt a város nyugati szélén, közvetlenül egy vasútállomás mellett.

A beszámolók szerint a busz áttörte a leeresztett sorompót, és fékezés nélkül ért a sínekre. Az utasok látták a közelgő vonatot, de hiába kiabáltak a sofőrnek, hogy álljon meg. Vagy a fék romlott el, vagy szívroham érte a vezetőt - vélekedett egyikük.

Az Ottawát Torontóval összekötő vasúti vonalat ideiglenesen lezárták a forgalom elől.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.