Szíria
Damaszkusz a törököket bírálja a helikopter lelövése miatt
Bülent Arinc miniszterelnök-helyettes szerint többször is figyelmeztették, de mivel nem reagált, a török repülőgépek rakétát lőttek ki rá. A helikopter már szíriai területen zuhant le.
2013.09.17 08:35MTI
Élesen bírálta a török kormányt a szíriai hadsereg keddre virradó éjjel egy szíriai katonai helikopter lelövése miatt. A török légierő hétfőn lőtte le a gépet, mert megsértette a török légteret.
A szíriai hadsereg közleményében Ankara elsietett lépéséről beszélt, és azt állította, hogy annak célja a két ország közötti feszültség fokozása volt. A nyilatkozat szerint a katonai helikopter elhagyni készült a török légteret, és semmifajta harcászati megbízatással nem rendelkezett. A gép lelövése az Erdogan-kormány valódi szándékát jelzi, ami nem más, mint a Szíriával való feszültség fokozása - hangoztatta állásfoglalásában a szíriai hadsereg.
A Mi-17 típusú helikopter állítólag két kilométer mélyen hatolt be Törökországba Hatay tartományban. Bülent Arinc miniszterelnök-helyettes szerint többször is figyelmeztették, de mivel nem reagált, a török repülőgépek rakétát lőttek ki rá. A helikopter már szíriai területen zuhant le - mondta Arinc.
Törökországnak 900 kilométer hosszú közös határa van Szíriával. Kormánya a damaszkuszi rendszer egyik leghevesebb ellenfele és külföldi katonai beavatkozást szorgalmaz a polgárháborúba.
Kapcsolódó írások:
- Sokszorosára nőtt a Jordániába menekülők száma
- Lelőttek egy szíriai helikoptert határsértés miatt
- Irán nem fogja vitatni a szíriai választások eredményét
- Az ENSZ-főtitkár ismerteti a vegyifegyver-szakértők jelentését a BT előtt
- Nyilvánosak az amerikai-orosz megállapodás fontos részletei
- Új "ideiglenes miniszterelnököt" választott a Szíriai Nemzeti Koalíció
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


