Japánban
Bűnösnek vallotta magát két, nemi erőszakkal vádolt amerikai katona
Bűnösnek vallotta magát kedden az a két amerikai katona, akiket egy huszonéves okinavai nő tavaly októberi megerőszakolásával és bántalmazásával vádolnak.
2013.02.26 10:30MTIA 23 éves Skyler Dozierwalker védőügyvédje az NHK japán tévécsatorna beszámolója szerint azt is elmondta: a férfi azért október 16-án követte el a bűntényt, mert úgy vélte, megúszhatja a letartóztatást, miután kevéssel a bűntény után elhagyta volna az országot.
A másik vádlott, a 24 éves Christopher Browning szintén elismerte bűnösségét, de tagadta, hogy előre megfontolt szándékkal követte volna el a nemi erőszakot.
A vád szerint a két amerikai katona előre kitervelte a tettet.
Az eset hatalmas felháborodást okozott a közel 50 ezer Japánban állomásozó amerikai katona felének otthont adó Okinava szigetén, ahol egyébként is feszült az amerikai erők és a helyi lakosok viszonya a jelentős hadi jelenlét okozta kellemetlenségek miatt.
A fő ütközőpont egy bázis szigeten belüli áthelyezésének terve, amelyet az Egyesült Államok és Japán kormánya egy korábban, szintén amerikaiak által elkövetett nemi erőszak, illetve amiatti közfelháborodást követően dolgozott ki. A sziget lakói és kormányzata elutasítják a tervet, ők azt akarják, hogy a bázist áthelyezés nélkül számolják fel.
Az októberi bűntény óta az amerikai hadsereg éjszakai kijárási és alkoholfogyasztási tilalmat vetett ki Japánban állomásozó tagjaira, azonban azóta további tíz katonát vettek őrizetbe különböző - általában részegen elkövetett - kisebb bűncselekmények gyanújával a Pentagon egyik legfőbb kelet-ázsiai bázisának számító Okinaván.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:37 A becslések szerint több mint 80 ezer hektárnyi terület égett ki Spanyolországban
- 10:30 Rekordösszegű, 290 millió eurós refinanszírozást kapott a Westend
- 8:33 NKA-ügy - Tarr Zoltán: két valótlan adatközlést találtak az Edda zenekarnak szánt támogatások között
- 6:32 Seattle-ben két ember meghalt, többen megsebesültek egy gasztronómiai fesztiválon kitört lövöldözésben
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


