Szerb nacionalistaként tartják számon
Nem utazhat be Koszovóba a szerb államfő
Koszovó nem engedélyezi a beutazást Tomislav Nikolic szerb elnök számára.
2013.01.05 08:46MTIA szerb államfő hétfőn részt szeretett volna venni a szerb ortodox egyház koszovói karácsonyi ünnepségén. Az ortodox keresztények hagyományosan január 7-én ünneplik karácsony első napját. Kuci közölte, hogy Nikolic csak akkor utazhat be Koszovóba, ha viszonzásképpen koszovói albán politikusok is meglátogathatják Dél-Szerbiában élő albán honfitársaikat. A szerb államfő indignáltan reagált a beutazási tilalomra. "Nem hagyom magamat Pristinából irányítani.
Nem azok fogják eldönteni, hogy beutazhatok-e a mi Koszovónkba!" - nyilatkozott Nikolic felháborodva a belgrádi Kurir című lapnak. Nikolicot azért gyűlölik Koszovóban, mert őt tartják az egykori szerb tartományban másfél évtizeddel ezelőtt tomboló polgárháború egyik kitervelőjének. A 90-es évek második felében szerb katonai és félkatonai egységek mintegy 800 ezer albánt üldöztek el Koszovóból.
A szerb államfő pénteken felpanaszolta, hogy az Európai Unió jogi és igazságügyi missziója (EULEX) képtelen megszervezni tervezett látogatását a Pristina közelében fekvő Gracanica középkori szerb kolostorába. Véleménye szerint ez a nemzetközileg garantált utazási szabadság megsértését jelenti. Nikolicot Koszovóban szerb nacionalistaként tartják számon.
Nemrég azt javasolta, hogy hozzanak létre egy szerb államot Koszovón belül, amit Pristina, az Egyesült Államok és az EU egyaránt elutasított. Koszovó 2008 februárjáig hivatalosan Szerbia egyik tartománya volt, a pristinai parlament akkor kiáltotta ki a függetlenséget. Koszovóban a szerbek az össznépesség kevesebb mint 10 százalékát teszik ki.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


