Börtönkórházba szállították
Rosszul lett Ivo Sanader, elnapolták a tárgyalást
Rosszulléte miatt börtönkórházba szállították Ivo Sanader volt horvát kormányfőt, és kénytelenek voltak elnapolni a Fimi-Media néven elhíresült ügyben folyó tárgyalást.
2012.12.18 11:21MTIAz ügyben a volt miniszterelnököt és társait azzal vádolják, hogy a közbeszerzési törvényeket megsértve, valós és fiktív megrendeléseken keresztül állami cégektől szereztek pénzt, amely Sanadernél vagy a jobboldali Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) feketekasszájában kötött ki, és a párt választási kampányainak finanszírozását szolgálta.
A horvát politikust a zágrábi megyei bíróság novemberben a Hypo Bank- és az INA-Mol-perben nem jogerősen 10 év börtönbüntetésre ítélte háborús nyerészkedés, hivatali hatalommal való visszaélés és vesztegetés címén. Mivel öt évet meghaladó büntetésről van szó, Sanadert előzetes letartóztatásba helyezték.
Közben a bíróság az úgynevezett Planinska-ügyben befogadta a vádiratot, amelyben Sanadert - és még három személyt - azzal gyanúsítják, hogy elősegítették egy magánkézben lévő épület felülbecsült értéken való eladását az államnak, majd megosztoztak a törvénytelenül szerzett hasznon.
A korrupció és szervezett bűnözés elleni ügyészi hivatal (USKOK) két további, a horvát energetikai vállalat (HEP) megkárosításához köthető esetben is vizsgálódik a volt kormányfő után. Helyi sajtójelentések szerint egyelőre nem ismeretes, hogy mi okozta Sanader rosszullétét. A volt kormányfőt korábban szívpanaszokkal kezelték.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


