Naponta több mint 100 abortusz
A tinik csinálják, de fogalmuk sincs róla
A magyar tinik még mindig nagyon keveset tudnak a fogamzásgátlás lehetőségeiről, pedig ők a legvédtelenebb korosztály.
2012.10.31 14:57ma.hu
Ennek részben az az oka, hogy nagyon sok családban a szexualitás mind a mai napig tabutémának számít. Ugyanakkor minden tizenévesnek esélyt kell adni arra, hogy megismerje a modern fogamzásgátlási módszereket, és a nőgyógyász segítségével kiválaszthassa a számára legoptimálisabb lehetőséget.
A legfrissebb adatok szerint 2011-ben közel 40 ezer abortuszra került sor, amely mintegy 5,1%-os csökkenést jelent. Ez szinte minden korosztályt érintett, kivéve a tizenéveseket, akiknél növekedett az abortuszok száma. Ez rávilágít, hogy a legvédtelenebb korosztály még 2012-ben sincsen tisztában a védekezés fontosságával és lehetőségeivel. A fiatal lányok körében tudatosítani kell, hogy nem szabad pánikba esni, tehetetlenül várakozni, minél hamarabb keressék fel orvosukat, hiszen 72 órán belül még biztosan van megoldás.
Kapcsolódó írások:
- Olaszországban kevesebb az abortusz
- 12. hétre tenné az abortusz engedélyezésének határidejét a brit egészségügyi miniszter
- Beperelték, mert nem vitte haza az abortusz után a gyerekét
- Újabb sokk: túl nagyok a hordókban talált orosz embriók - vigyázat, nyugalmat megzavaró képek!
- Megkezdődtek a felelősségre vonások a kínai kényszerabortusz-ügyben
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06