Bélbetegségre ellen hasznos a vegetáriánus életmód
Bélgörcs, puffadás, hasmenés: legyél inkább vega!
A legújabb kutatások szerint a vegetáriánus étrendet követőknél háromszor kisebb az esélye a divertikulózis kialakulásának - a betegség, ami bélgörcsöket, puffadást, szelességet, hasmenést és székrekedést okozhat, elsősorban a rostszegény étrend miatt alakul ki.
2011.07.22 13:00medipress.huA kutatás során Dr. Francesca Crowe (Rák és Járványügyi Egység, Oxford Egyetem) és kollegái 470333 brit felnőtt egészségügyi adatait vizsgálták meg, akik közül 15459-en vegetáriánus étrendet követtek. A vizsgálati idő átlagosan fejenként 11,6 évet vett igénybe, ez idő alatt 812 embernél alakult ki divertikulózis.

A húst, halat, vagy mindkettőt fogyasztókhoz képest a vegetáriánusoknál 30 százalékkal ritkábban alakult ki a betegség.
A szakértők szerint a húsfogyasztás megváltoztathatja a bélbaktériumok anyagcseréjét, ami a bélfal gyengeségét okozhatja és növelheti a divertikulózis kialakulásának esélyeit.
Az adatok szerint az elfogyasztott hús mennyisége nem mérvadó és a vegetáriánus étrend jótékony hatásai már rövid idő alatt is érvényesülnek.
A betegség kialakulásának valószínűsége és az elfogyasztott rost mennyisége szoros összefüggésben vannak egymással, azoknál ugyanis, akik napi 26 gramm rostot fogyasztanak 42 százalékkal kisebb a betegség kialakulásának valószínűsége, mint azoknál, akik napi 14 grammnál is kevesebbet fogyasztanak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


