Továbbra is bizonytalan a vonatközlekedés
Vasutassztrájk: Karácsonykor nem, amúgy igen!
Csütörtökön is bizonytalan a vasúti menetrend a VDSZSZ Szolidaritás munkabeszüntetése miatt, ezért útvonal-rövidülésekre és jelentős késésekre kell számítani - tájékoztatta Kavalecz Imre, a Máv Zrt. sajtófőnöke.
2008.12.18 11:33MTIKöltségtérítés bérletes utasoknak
Megtérítik a bérlettel rendelkező utasok utazását, amennyiben az utasok a sztrájk ideje alatt más tömegközlekedési vállalat közforgalmú helyközi közlekedési szolgáltatását veszik igénybe - közölte a MÁV-START Zrt. az MTI-vel.
A költségtérítés a MÁV-START Zrt. szolgáltatási területére, a sztrájk időpontjában félhavi, havi, vasutas félhavi, vasutas, tanuló félhavi, tanuló, és 30 napos bérletekkel utazókra vonatkozik. A költségtérítés csak azokra az esetekre vonatkozik, amely viszonylatokra a Volánnal, vagy BKV-val történt megállapodás nem terjedt ki.
A MÁV-START Zrt. az átadott tömegközlekedési menetjegyek darabszámának megfelelő mennyiségű, a vasúti bérlet kilométer távolságával megegyező, dolgozók esetében teljesárú, tanulók esetében 50 százalékos, 2. kocsiosztályra szóló vasúti menetjegy árának megfelelő összeget térít meg.
Egy utas naponta egy oda- és egy visszaútra szóló menetjegy alapján igényelheti a költségtérítést. Az utasok a sztrájk lemondását illetve felfüggesztését követő hetedik nap 24.00 óráig igényelhetik a jegypénztárakban a visszatérítést, a menetjegyek bemutatásával. A bérletek árának visszatérítésére a MÁV-START Zrt. üzletszabályzatának megfelelően csak akkor van lehetőség, ha a bérletjegyet érvényességének kezdete előtt visszaszolgáltatják.
Ekkor a vasút a bérletjegy árát az előírt kezelési költség levonásával téríti vissza - tájékoztatott Balogh-Fazekas Anita, a MÁV-START szóvivője. Az érvényesség kezdete után visszatérítés csak éves bérletjegyek esetében engedélyezett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla


Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


