Marad a régi helyen a dolgozószoba
Nem költözik át Gyurcsány a Parlamentből az FVM-be
A korábbi tervek ellenére nem költözik ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az Országgyűlés épületéből - írta pénteken a Népszava.
2008.08.01 06:46MTIA lap úgy tudja, hogy a kabinet, miután levette a napirendről az új kormányzati negyed megépítésének tervét, az agrártárca épületének Miniszterelnöki Hivatallá történő átalakításáról is letett.
A Népszava idézte Veres János pénzügyminiszter hét eleji kijelentését a kormányzati negyed végelszámolásáról szóló jelentés kapcsán: "Az FVM épületével kapcsolatos átalakítás kérdése eldőlt. Nem kerül rá sor". A lap szerint ez azt jelenti, jóllehet erről a pénzügyminiszter nem beszélt, hogy "a kormányfő Parlamentből való kiköltözésének régóta dédelgetett terve is lekerült a napirendről".
A Népszava felidézi, hogy az Országházzal szemben a budapesti Kossuth téren álló Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium épületébe a teljes felújítás után 2009-ben költözött volna át Gyurcsány Ferenc. Ott tartották volna a tervek szerint a kormány üléseit és ott működött volna a Miniszterelnöki Hivatal is.
Az FVM rekonstrukciójával összefüggő előkészítő-tervezési munkákra eredetileg 200 millió forintot szántak, ebből eddig 15,6 millió forintot fizettek ki, az erre vonatkozó szerződés lezárásával pedig várhatóan további 33 millió forint kifizetésére kerül sor - olvasható a lapban.
Kapcsolódó írások:
- "Gyurcsány a hibás" csoportot alakít a Fidelitas
- A maximális bírságot kapta az az iskola, ahová Gyurcsány fia is jár
- Gyurcsány: köszönet az embereknek és a hatóságoknak bomba-ügyben
- Gyurcsány szerint a szélsőjobb elsősorban politikai választ igényel
- Gyurcsány: Magyarország jövője az oktatásában van
- Új érettségit követelnek Gyurcsány fiának iskolájában
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


