Média-jog
Az MTVA kiadta az atlatszo.hu-nak a Marslakóra vonatkozó adatokat
Az MTVA csütörtökön kézbesítette az atlatszo.hu-nak a Marslakók című tévésorozat finanszírozására vonatkozó adatokat.
2013.09.12 23:41MTIA közmédia ezzel teljesítette a közérdekű adatok kiadására vonatkozó jogerős bírósági ítélet rendelkezéseit - olvasható a közleményben.
Az ítéleti rendelkezésben megjelölt adatokat az MTVA postai úton kézbesítette az atlatszo.hu ügyvezetőjének, az ítéletben megjelölt megállapodásokat pedig honlapján közzétette.
Ezen túlmenően az elmúlt héten és szerdán a további ítéleti kötelezettségeinek is eleget tett az MTVA - tartalmazza a közlemény.
Az atlatszo.hu csütörtökön azt közölte, hogy feljelenti a rendőrségen az MTVA-t közérdekű adatok eltitkolásának bűncselekménye miatt. Ezt azzal indokolták, hogy jogerős ítélet ellenére az MTVA nem hozta nyilvánosságra a produkcióval kapcsolatos adatokat. A portál felidézi, hogy 2012 augusztusában kérték az MTVA-tól a több száz millió forintba kerülő Marslakók című napi szappanoperával összefüggésben a Marslakók Produkciós Kft.-nek kifizetett és még kifizetni kívánt tételek listáját, továbbá a kft. által kibocsátott számlákat. Meg akarták ismerni a műsorgyártás megszüntetéséről szóló szerződést is. Később pert indítottak, amelyet előbb első-, most pedig másodfokon is megnyertek - írták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


