Emelkedett a lisztériajárvány áldozatainak száma
Sorozatgyilkol a szennyezett sárgadinnye az Egyesült Államokban
Az amerikai járványügyi hivatal közölte: tovább emelkedett az amerikai lisztériajárvány áldozatainak száma: már huszonhárom ember halt meg szennyezett sárgadinnye okozta fertőzésben az Egyesült Államokban, és további 116 fertőzöttről tudnak az egészségügyi hatóságok.
2011.10.13 08:26MTIA múlt heti adatokhoz képest kettővel nőtt a halálos áldozatok, s héttel a fertőzöttek száma.
A járvány július végén ütötte fel a fejét, és eddig 25 szövetségi államban történtek lisztériabaktérium okozta megbetegedések. A megbetegedett emberek túlnyomó többsége 60 év feletti. Csaknem száz beteget kórházban kezelnek.
A járvány különösen veszélyes a legyengült immunrendszerű emberek és a várandós nők számára. Az egészségügyi hatóságok figyelmeztettek arra, hogy a betegség első tünetei akár két hónappal azt követően is jelentkezhetnek, hogy a fertőzött személy fogyasztott a kórt okozó sárgadinnyéből. Ezért várhatóan ebben a hónapban még újabb eseteket diagnosztizálnak.
A lisztériafertőzés az élelmiszeripari termékek szaga vagy állaga alapján nem ismerhető fel, laboratóriumi vizsgálattal lehet csak kimutatni a baktériumot, amely magas lázat, erős fejfájást és hányingert okoz. A betegség gyakran végződik halállal.
A halálos áldozatok számát illetően a mostani lisztériajárvány - amely az elmúlt negyedszázad legsúlyosabb következményekkel járó amerikai ételmérgezése - túltesz a két évvel ezelőtti, fertőzött mogyoró okozta szalmonellajárványon, amely 9 halálos áldozatot követelt, illetve az 1998-as, 21 halottal járó lisztériajárványon is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
- 6:40 Az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol orosz annektálását
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
- 18:27 Többen meghaltak és több mint százan megsebesültek az éjszakai iráni rakétatámadásokban
- 16:58 BM: a közlönyben megjelent kormányhatározat nem a TAJ-kártyára vonatkozik
- 14:55 Megkapta a jogvédelmet a főváros, az Államkincstár nem vonhatja le a szolidaritási hozzájárulást
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06