Háború

Átfestettek az oroszok egy sast, mert az amerikai szimbólum

Egy fehérfejű rétisast ábrázoló szobrot festettek barnára, mert az amerikai nemzeti szimbólumra emlékeztette a lakosokat

2023.09.21 13:10ma.hu

Átfestettek egy fehérfejű ragadozómadarat ábrázoló szobrot az oroszországi Kurszki területen található Kurcsatov városában, miután a helyiek felismerték, hogy az az Egyesült Államok nagy pecsétjén ábrázolt kopasz sasra hasonlít.

A szobrot tavaly júniusban állították fel egy városi parkban. Sok lakos azonban észrevette, hogy a sas nagyon hasonlít az Egyesült Államok nemzeti jelképére, és nemtetszésüket fejezték ki, követelve annak eltávolítását. A Kurszki terület Ukrajnával határos, és gyakran érik bombázások és dróntámadások. És mint ismeretes, az Egyesült Államok Kijev egyik fő fegyverszállítója.

"Ez nem a mi sasunk. Ez egy amerikai sas! Hadd repüljön ott. Semmi köze Oroszországhoz" - sürgette egy polgár a közösségi médiában.

A helyi hatóságok az elégedetlenségre úgy reagáltak, hogy úgy döntöttek, a ragadozó fehér fejét barnára festik át, egyszínűvé téve azt.

A fehérfejű rétisas 1782-ben vált az Egyesült Államok jelképévé. Charles Thomson, a kontinentális kongresszus első titkára szerint, aki a nagy pecsétet tervezte, "az erőt, az egységet és a függetlenséget szimbolizálja", míg a sas karmaiban lévő olajág és nyilak "a béke és a háború erejét" jelképezik.

Az orosz közvélemény-kutató központ tavaly közzétett felmérése szerint a megkérdezettek 71%-a mondta, hogy "negatívan" tekint az Egyesült Államokra, 47% pedig "nagyon negatívan".

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter vasárnap azt mondta, hogy az Egyesült Államok háborút folytat Oroszország ellen, Ukrajna "kezével és testével" cselekszik, remélve, hogy "stratégiai vereséget okoz Oroszországnak".

"Bármit is mondanak, ők irányítják ezt a háborút, ők szállítanak fegyvereket, lőszert, hírszerzést, műholdas adatokat. Háborút folytatnak ellenünk" - hangsúlyozta az orosz miniszter.

Médiajelentések szerint az Egyesült Államok fontolgatja, hogy nagy hatótávolságú rakétákkal látja el Ukrajnát. Marija Zaharova orosz külügyminisztériumi szóvivő erre reagálva azt mondta, hogy ilyen fegyverek átadása Kijevnek komoly eszkalációt jelentene, és még több áldozathoz vezetne

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.