Világvége
Két ember fertőződött lépfenével Oroszországban
Mindkét esetet az oroszországi Csuvas Köztársaságból jelentették a kormányzó szerint.
2023.03.15 17:57ma.huKét ember fertőződött meg a veszélyes lépfene baktériummal az oroszországi Csuvas Köztársaságban, Moszkvától mintegy 430 kilométerre keletre - jelentették be szerdán.
A köztársaság kormányzója, Oleg Nyikolajev a Telegramon közvetítette a hírt, miszerint a betegeket megerősített diagnózissal kórházba szállították, és jelenleg a szükséges kezelést kapják.
Az illetékes orvosok a két fertőzött állapotát "mérsékeltnek" minősítették - mondta Nyikolajev, hozzátéve, hogy életük nincs veszélyben.
Minden olyan személyt, aki kapcsolatba került a lépfene-betegekkel, szintén orvosi felügyelet alá helyeztek és megelőző kezelésben részesítettek - jelentette a kormányzó.
A csuvasföldi fogyasztóvédelmi szolgálat, az állategészségügyi szolgálat és az ország belügyminisztériuma együttműködik a fertőzés további terjedésének megakadályozásán - írta.
"A fő cél a régiónk lakosainak biztonsága, és ezt el is érjük" - biztosította a Telegram olvasóit.
Az 1,2 millió lakosú Csuvas Köztársaság Európa középső részén, Oroszországban, a Volga folyó partján fekszik. Regionális fővárosa, Csebokszári és Moszkva között mintegy 700 kilométer a távolság.
A "szibériai pestisnek" is nevezett lépfene legutóbbi esetét 2022 júniusában jelentették Oroszországban, a déli Sztavropoli régióban. A fertőzés terjedését a helyi hatóságok gyorsan megfékezték.
A lépfene a Bacillus anthracis baktérium által okozott súlyos fertőző betegség, amely néha vidéki területeken fordul elő, és leggyakrabban az állatállományt érinti. Az emberek az állatoktól, jellemzően a fertőzött tetemektől, valamint gyapjútól, szőrtől és bőröktől kaphatják el.
A betegség a bőrben, a tüdőben és a belekben fordulhat elő. A légúti lépfene a legveszélyesebb, a halálozási arány még kezelés mellett is 50% és 80% között mozog az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja szerint. A leggyakoribb azonban a betegség bőrön át terjedő formája, amely kezelés nélkül az esetek kevesebb mint 24%-ában halálos kimenetelű.
A 20. századi tudományos fejlődés előtt több százezer ember halt meg lépfene miatt, de az esetek száma nagymértékben csökkent a betegek antibiotikumokkal való kezelésének és az állatok beoltásának köszönhetően.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:19 Többen rosszul lettek egy üzemben Budapesten
- 14:00 Szijjártó: felháborító, hogy az amerikai külügyminisztérium más országok belügyeivel foglalkozik
- 13:27 Elárverezése előtt kiállítják a világ legrégebbi bibliai kéziratát Tel-Avivban
- 13:14 Meglőttek egy rendőrt Németországban feltételezett szélsőjobboldaliaknál tartott razzián
- 12:12 Világcsúcsot úszott Andy Donaldson Új-Zéland partjainál
- 11:30 A lakosság is segítheti a fogságba esett békák mentését
- 11:24 Hamis autódiagnosztikai eszközöket és szoftvereket foglalt le a NAV - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06