Állatvédelem

Több lőtt sebbel találtak egy nőstény jegesmedvét

Lőtt sebekkel érkezett Moszkvába a jegesmedve.

2022.09.06 16:45ma.hu

A ragadozót Szibériából szállították légi úton a moszkvai állatkertbe egy mentőakció keretében kezelésre, és már jól érzi magát – közölte kedden az orosz környezetvédelmi felügyelőség vezetője, Szvetlana Radionova.

"A jegesmedve életben van! A repülés után jól érzi magát. Reméljük, hogy az állat felépül" – írta Radionova a Telegramon.

A sérült állatot hétfőn látták a Krasznojarszki területen lévő Dikson-szigeten. Dmitrij Kalasnyikov helyi munkás szerint az eset szeptember 3-án történt. A medve túl közel került egy férfihoz, aki önvédelemből elsütötte a fegyverét.

A Radionova szerint a megsebesült állatot elaltatták, majd helikopterrel a faluból egy norilszki repülőtérre szállították. Moszkvában állatorvosok megvizsgálták az állatot, és több lőtt sebet találtak, feltehetően házi készítésű sörétektől. A jegesmedvét jelenleg antibiotikumokkal és fájdalomcsillapítókkal kezelik, és műtétre készítik elő.

Az elmúlt két hónapban ez a második eset, hogy egy jegesmedve közeledett az emberekhez Diksonban. Július végén a moszkvai állatorvosok mentettek meg egy jegesmedvét a halál közeli állapotból, amelynek a szájában egy fémdoboz ragadt. A konzervdobozt sikeresen eltávolították, és az állatot visszaengedték a természetbe.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.