Sugárveszély
Eltűnt egy nukleáris eszköz - az amerikai hatóságok radioaktív veszélyre figyelmeztetnek
Az amerikai rendőrség radioaktív szennyeződés veszélyére figyelmeztetett, miután Pennsylvania államban egy lopott autóból eltűnt egy hordozható nukleáris mérőműszer.
2022.04.16 17:38ma.huPénteken a pennsylvaniai környezetvédelmi minisztérium (DEP) a lakosság segítségét kérte a "zárt radioaktív anyagforrásokat tartalmazó" mérőeszköz felkutatásához. A közlemény szerint a készülék a pennsylvaniai székhelyű KAKS and Company LLC vállalathoz tartozott, amely építési ellenőrzéssel és talajvizsgálattal kapcsolatos szolgáltatásokat nyújt.
A hivatal nem pontosította, hogy pontosan mikor lopták el az autót és a mérőműszert, amelyet "általában az építkezéseken az építési és útalapanyagok tulajdonságainak értékelésére használnak".
"A mérőműszer egy Philadelphiában ellopott járműben volt. Amikor a járművet visszaszerezték, a mérőeszköz már nem volt benne, és valószínűleg eldobták" - áll a közleményben.
A hivatal hangsúlyozta, hogy a mérőműszer általában nem jelent veszélyt. Ha azonban a készülék súlyosan megsérül vagy járművel ütközik, "fennáll a radioaktív forrás károsodásának és a szennyeződés terjedésének lehetősége". Ezért a DEP azt ajánlotta, hogy aki megtalálja a mérőműszert, legyen rendkívül óvatos, ne nyúljon hozzá, és ne tartózkodjon sokáig a közelében, és "azonnal lépjen kapcsolatba a helyi hatóságokkal".
Nem ez az első eset, amikor a DEP eltűnt nukleáris eszközökről számol be. 2021 októberében a DEP és az állami rendőrség közreműködött egy hasonló mérőműszer felkutatásában, amelynek tulajdonosa 1000 dolláros jutalmat ajánlott fel a visszaszolgáltatásáért. A jelek szerint a mérőműszer később előkerült.
Hasonló esetekre 2016-ban, 2013-ban és 2010-ben is sor került.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


