A marslakók közöttünk vannak

Bizonyíték: nem vagyunk egyedül az univerzumban

Úgy tűnik, nem vagyunk egyedül a világmindenségben - azonban a "marslakók" közel nem olyanok, mint ahogyan azt hittük...

2011.03.06 18:46ma.hu

A földönkívüli létforma úgy tűnik, nagyon is hasonlít a földi élet megjelenési formájához. Erre a meglepő következtetésre jutott az egyik NASA tudós - hátborzongató felfedezését a világegyetem metafizikájával foglalkozó szaklapban, a Journal of Cosmology márciusi számában tette közzé.

Dr. Richard B. Hoover, a Marshall Űrrepülési Központ asztrobiológusa megállapítását konkrét tényekre alapozza: több mint tíz éven át gyűjtött, és tanulmányozott meteoritokat, az Antarktisztól Szibérián át egészen Alaszkáig. A számtalan idegen kőzetek között olyan ritka fajták is kezébe kerültek, mint például a CI1, amelyből mindössze kilenc darab létezik a Földön. Bár elsőre nehéz megemészteni, Hoover meggyőződése, hogy az általa felfedezett fosszíliák baktérium-szintű élet bizonyítékai a különböző meteoritokban.

Mindez nem más, mint az anyaképződményről – üstökösök, holdak, stb. – származó élő szervezetek hátramaradt mintái.

„Tágabb értelemben ez azt jelenti, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban” – mondta. „Mindez azt jelenti, hogy az élet sokkal nagyobb mértékben oszlik el a világegyetemben, mint ahogyan azt hittük, és korántsem korlátozódik a bolygónkra.”


Noha a tudóstársadalom a hírre hitetlenkedve felhördült, Hoover nem a levegőbe beszél: elektronmikroszkópos vizsgálatait steril környezetben végezte, csíramentes laboratóriumban törte meg a meteoritokat, és ezeken a friss töréseken pásztázta végig a felületeket. Eme nagyon egyszerű folyamat eredményeként bukkant rá a mikroorganizmusok maradványaira, amelyek között akad olyan is, ami bizony nem sokban tér el a Földön található fosszíliáktól.

A felfedezés, mely természetéből adódóan vitatható, felülvizsgálatára 100 szakértőt hívtak meg, és pályázatot írtak ki 5000 tudós részvételére, hogy alapos elemzésnek vessék alá Hoover vizsgálati anyagát.

A tudósok gyakorlatilag szkeptikusak, az elmúlt évtizedekben nem egy ilyen eset történt, és mind hamisnak bizonyult, így Hoover állításának megdöntésére készülnek. Egyelőre más eredménnyel nem is tudnának mit kezdeni.

A NASA szakembere emiatt nem nyugtalanítja magát, szerinte egy ilyen jellegű szemléletmód váltás bizony sokáig eltarthat.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.