GeoSciFi
Megalakult a Földtudományi Civil Szervezetek Közössége
A kilenc tudományos és műszaki civil szervezet közös fellépésének célja megfelelő súllyal részt venni a véleményalkotási, érdekérvényesítési folyamatokban, és a döntéshozókat megalapozott tanulmányokkal, szakvéleményekkel segíteni.
2014.11.08 15:42MTISzakmai szervezetek szombaton megalakították a Földtudományi Civil Szervezetek Közösségét. A Magyar Földtani és Geofizikai Intézet az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a több ezer szakembert tömörítő, a földtudományok területén tevékenykedő kilenc tudományos és műszaki civil szervezet közös fellépésének célja megfelelő súllyal részt venni a véleményalkotási, érdekérvényesítési folyamatokban, és a döntéshozókat megalapozott tanulmányokkal, szakvéleményekkel segíteni.
Terveik között szerepel szakmai kiadványok megjelentetésének támogatása, valamint a magyar földtudományi kutatás és gyakorlati tevékenység teljesítményének megismertetése minél több fórumon. Az elképzelések kiterjednek a földtudományok oktatásának támogatására, továbbá a földtudományi és bányászati kulturális emlékek megóvására is - közölték.
A Földtudományi Civil Szervezetek Közösségét a Magyar Földmérési, Térképészeti és Távérzékelési Társaság, a Magyar Földrajzi Társaság, a Magyarhoni Földtani Társulat, a Magyar Geofizikusok Egyesülete, a Magyar Meteorológiai Társaság, a Magyar Természettudományi Társulat, az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület, valamint a Szilikátipari Tudományos Egyesület alapította, továbbá megfigyelőként vesz részt a munkában a Magyar Hidrológiai Társaság - tájékoztatott a földtani intézet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 9:40 Nagyszabású sztrájk bénítja a közlekedést Németországban
- 9:16 Több ezer állatmúmiára bukkantak egy egyiptomi templomban
- 8:46 Kilenc embert fogtak el Budapesten a hétvégi belvárosi razzia során - videó
- 8:14 Tragédia Páhinál - megrázó fotók
- 7:59 A független Csetnekiné Halász Erika lett Tiszatarján polgármestere
- 7:57 Horváth József Csabát választották Nóráp polgármesterévé
- 7:53 Aranyérmes a magyar férfi párbajtőrcsapat Buenos Airesben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06