Draskovics Tibor - Életrajz

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök pénteken Draskovics Tibort, az államreformért felelős kormánybiztost jelölte a közigazgatási végrehajtás irányításáért felelős tárca nélküli miniszternek.
2007.06.15 13:54, Forrás: MTI

hirdetés

Draskovics Tibor 1955. június 26-án született Budapesten.

Tanulmányait az ELTE jogtudományi karán végezte 1974 és 1979 között. A diploma megszerzése után a Pénzügyminisztériumban dolgozott, 1988-tól jogi főosztályvezetőként, majd 1990-1991-ben helyettes államtitkárként, s tagja volt a privatizációs kormánybizottságnak. A rendszerváltozás után, 1991-től az Arthur Andersen könyvvizsgáló cég adó-tanácsadási igazgatója, 1992-1993-ban a Concordia Biztosítási Bróker Kft. vezérigazgatója, 1993-1994-ben ügyvédként dolgozott.

A Horn-kormányban, 1994 és 1998 között a Pénzügyminisztérium közigazgatási államtitkára volt. 1999-2001-ben az ABN-AMRO Bank Rt. vezérigazgató-helyettese, majd vezérigazgatója, a két pénzintézet egyesülését követően 2001 szeptemberéig a Kereskedelmi és Hitelbank Rt. igazgatóságának tagja, vezérigazgató-helyettese volt. 1995-től 1998-ig a Magyar Nemzeti Bank jegybanktanácsának tagja. 1996 és 1998 között a Kincstári Tanács elnöke, 1997-től 1998-ig az Országos Betétbiztosítási Alap igazgatótanácsának elnöke.

2002-2004-ben a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője, s a Miniszterelnöki Hivatal címzetes államtitkára volt. 2004 februárjától 2005 áprilisáig pénzügyminiszterként dolgozott. 2005. áprilistól a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. Igazgatóságának elnöke. 2006 júniusától az államreformért felelős kormánybiztos, az Államreform Bizottság alelnöke.

Tárca nélküli miniszterek 1990 óta: 1990.05.23.-1991.01.16. Gerbovits Jenő (FGKP) 1990.05.23.-1991.01.16. Kiss Gyula (FKGP) 1990.05.23.-1993.02.22 Mádl Ferenc (független) 1990.12.20.-1992.01.23. Botos Katalin (MDF) 1990.12.20.-1994.07.15. Pungor Ernő (független) 1990.12.21.-1993.02.22 Horváth Balázs (MDF) 1991.01.16.-1994.07.15. Nagy Ferenc József (FKGP) 1992.01.23.-1994.07.15. Szabó Tamás (MDF) 1995.03.01.-1996.09.06. Suchman Tamás (MSZP) 1996.10.29.-1998.07.08. Csiha Judit (MSZP) 1998.07.08.-2002.05.27. Boros Imre (Phare-ügyek) (FKGP)

Tárca nélküli miniszterek megbízva a Nemzetbiztonsági Hivatal, az Információs Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat felügyeletével (1997 óta irányításával) 1990.07.19.-1990.12.21. Boross Péter (független) 1990.12.21.-1992.02.29. Gálszécsy András (független) (1992.02.29-1992.06.18. Boross Péter mint belügyminiszter, ideiglenesen) (független) 1992.06.18.-1994.05.08. Füzessy Tibor (KDNP) 1994.07.15.-1995.04.01. Katona Béla (MSZP) 1995.04.01.-1998.07.08. Nikolits István (MSZP) 1998.07.08.-2000.05.03 Kövér László (Fidesz) 2000.05.03.-2002.05.27. Demeter Ervin (Fidesz) A területek felügyelete 2002. május 27-től a Miniszterelnöki Hivatal vezető miniszter alá tartozott. 2003. május 19-től ismét: 2003.05.19-2004.05.01. Juhász Endre (MSZP) (EU-integráció) 2003.05.19-2004.06.13. Lévai Katalin (MSZP) (esélyegyenlőség) 2004.06.14-2004.10.04. Göncz Kinga (MSZP) (esélyegyenlőség) 2004.10.04-2006.06.09.

Baráth Etele (MSZP) (európai ügyek) 2004.10.04-2006.06.09. Kolber István (MSZP) (regionális fejlesztés, felzárkóztatás)

A poszt 2006. június 9-én megszűnt.

print cikk nyomtatása
comment Szólj hozzá!
Belépés és regisztráció hirdetés

Magnum: Kaliber az ügyvitelben

Magyar integrált ügyviteli rendszer forgalmazását kezdte meg több év próbaüzem után a gyártó, a Magnum IT Kft.

hirdetés
hirdetés
Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.