null

Orbán Viktor: egy a tábor, egy a zászló

"Üres az államkassza, ötven nap alatt mégis szét tudtak osztani 320 milliárd forintot."
2002.09.25 19:47, Forrás: MTI

Erről a volt miniszterelnök a Karcagi Nagykun Polgári Kör szerdai rendezvényén beszélt, ahol a Fidesz városi polgármesterjelöltjét és önkormányzati képviselőjelöltjeit mutatták be. Orbán Viktor hangoztatta: a pedagógusbérek emeléséért, vagy a nyugdíjasoknak juttatott egyszeri kiegészítésért nem a mostani kormánynak jár a köszönet, hanem mindazon magyar munkavállalóknak, akik megtermelték ennek anyagi alapját.

A politikus Magyarország igen sikeres időszakának nevezte az 1998 és 2002 közötti négy évet, "amikor is az államnak szintén a gyermek és a család lett a legfontosabb, megkezdődött a magyar nemzet határokon túli egyesítése, és sikerült helyreállítani a munka becsületét". Orbán Viktor az új kormány 100 napos programjairól úgy vélekedett, hogy az emberek nem a rövidtávú elképzelésekre kíváncsiak, hanem hosszabb időre szeretnék tudni, mi lesz a sorsuk, és mint hozzátette: az általa vezetett kabinet mindig ez utóbbit tartotta szem előtt.

A volt miniszterelnök a választásokra térve feltette a kérdést: lehet-e az áprilisi elvesztett voksolás után önbizalommal nekimenni az októberi helyhatósági megmérettetésnek? - Nemcsak lehet, hanem kell is, mert ha áprilisban a polgári erők mindössze hattal több egyéni mandátumot szereznek, akkor mi alakíthattunk volna kormányt - mondta. Rámutatott: a választás eredményétől függetlenül bebizonyították, hogy a szocialista mellett egy olyan polgári nemzeti tábor is kialakult, amely erősebb és egységesebb, mint bármikor korábban volt.

Orbán Viktor kérte hallgatóságát, hogy az "egy a tábor, egy a zászló" elv alapján támogassák a polgári oldal jelöltjeit, és "ne higgyenek semmiféle Centrumban, mert azok csak begyűjtik a voksokat, aztán elviszik balra". A volt miniszterelnök egy kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a hazai médiában tapasztalható balliberális túlsúly egész Európára jellemző, és ezen nagyon nehéz változtatni. Mint megjegyezte, miután a magyar médiatörvény módosítása kétharmados többséget követel, kormánya nem volt abban a jogi helyzetben, hogy ezen változtasson.

- Ma már látszik, hogy a törvénymódosítás helyett népszavazásos formában kellett volna kieszközölni egy polgári értékrendet hirdető, hatékony országos média létrehozását, most azonban ezen dolgozunk - tette hozzá.

print cikk nyomtatása
comment Szólj hozzá!

Kapcsolódó írások:

Kevés az önkormányzati képviselőjelölt

Belépés és regisztráció
Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.