Ünnep
Egyházi vezetők ünnepi szentmiséi, istentiszteletei karácsonykor
Karácsony alkalmából a katolikus, a református és az evangélikus egyház magyarországi vezetői Budapesten, Esztergomban és Hévízgyörkön tartanak ünnepi szentmisét, istentiszteletet.
2023.12.24 17:47MTIErdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek vasárnap a budapesti Szent István-bazilikában mutatja be az éjféli szentmisét.
A bíboros hétfőn 10.30-kor az esztergomi bazilikában celebrál ünnepi szentmisét, karácsony másnapján, délelőtt 10.00 órától pedig hallássérülteknek tart karácsonyi misét Budapesten, a tabáni Alexandriai Szent Katalin-templomban.
Balog Zoltán református püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke hétfő délelőtt 10.00 órakor Budapesten, a Szilágyi Dezső téri református templomban hirdet igét úrvacsorás ünnepi istentiszteleten.
Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke karácsony első napján délelőtt 10 órakor tart úrvacsorás istentiszteletet a Pest vármegyei Hévízgyörkön, az evangélikus templomban. Karácsony másnapján, kedden 11 órától a Budavári Evangélikus Gyülekezet Bécsi kapu téri templomában hirdet igét.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


