Kultúra
Vádat emeltek Angliában Kevin Spacey ellen
Szexuális támadások gyanújával.
2022.05.27 00:30MTIVádat emeltek csütörtökön Angliában Kevin Spacey kétszeres Oscar-díjas amerikai színész ellen szexuális támadások gyanújával.
Az angol-walesi főügyészség (Crown Prosecution Service, CPS) különleges bűnügyekre szakosodott ügyosztályának tájékoztatása szerint Spacey-t három férfi ellen elkövetett négyrendbeli szexuális támadással vádolják, a vádpontok a 2005 és 2013 közötti időszakot fogják át. A CPS hivatalos közleménye szerint a vádemelés a londoni rendőrség által összegyűjtött bizonyítékok mérlegelése alapján történt.
Spacey ellen már 2017 novemberében is érkezett bejelentés a londoni rendőrséghez.
A Scotland Yard annak idején nevek említése nélkül csak annyit közölt, hogy a külön parancsnokság alatt működő, elsősorban gyermekek elleni visszaélések és szexuális bűncselekmények felderítésére szakosodott ügyosztálya - Child Abuse and Sexual Offences Command - kezdte meg a vizsgálatot a bejelentés ügyében.
Az angol-walesi főügyészség csütörtöki tájékoztatásából nem derül ki, hogy az öt évvel ezelőtti bejelentés is szerepel-e a vádemelés alapját képező felételezett bűncselekmények között.
A 62 éves Spacey 2004 és 2015 között a híres londoni Old Vic színház művészeti igazgatója volt, és e tevékenységéért távozásának évében II. Erzsébet királynő tiszteletbeli lovagi címben részesítette.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:10 Megtalálták a Dunában a Visegrádnál eltűnt lány holttestét
- 15:53 Menczer: azon dolgozunk, hogy legalább időszakos jelleggel mindenhol legyen víz Solymáron
- 15:25 Meteorológiai szolgálat: az idei volt a harmadik legmelegebb június Magyarországon
- 15:15 MÁV: belső vizsgálat indult, miután egy meghibásodott, klíma nélküli vonatban rekedtek az utasok
- 14:57 Felmérés: Horvátországban alacsony az emberek média iránti bizalma
- 14:12 Szombaton kezdődik a Mogyoródi út felújítása
- 13:52 Az EU elengedte az ukrán állampolgároknak szánt létfontosságú áruk behozatala után fizetendő vámot és áfát
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06