Kultúra
Virtuális sétával is bejárható lett a Kossuth tér
Az Országház nevezetes helyszínei mellett immáron a Kossuth Lajos tér is bejárhatóvá vált az interneten.
2021.02.26 21:30MTIVirtuális sétával is bejárható lett a Kossuth tér, az érdeklődők a Nemzet Főterével kapcsolatos ismereteiket játékos formában, kérdéssor kitöltésével is gyarapíthatják - olvasható az Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatósága által pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írják, az Országház nevezetes helyszínei mellett immáron a Kossuth Lajos tér is bejárhatóvá vált az interneten. Az online térben megtekinthető többek között az Agrárminisztérium épülete, a Kossuth-szoborcsoport, az 1956-os emlékhely, József Attila szobra, valamint a tér központi része is.
Az virtuális felületen érdekes történetek, fotók, ritkán látott filmfelvételek, valamint a nagyközönség számára kevésbé ismert információk segítik a magyar történelem egyik kulcsfontosságú helyszínének, épületeinek, emlékműveinek és parkjainak megismerését.
Az érdeklődők a múltidéző internetes sétákon nemcsak adott helyhez kötődő történelmi és politikai eseményeket kísérhetik végig, hanem betekintést nyerhetnek a hajdani idők hétköznapjaiba, felkereshetik a tér egykori kávéházait vagy a napjainkra már jóformán elfeledett dunai fürdőket is.
A virtuális programról bővebb információk a www.parlament.hu oldalon találhatók - áll az összegzésben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
- 16:44 Nőtt a Mazda eladása az év első öt hónapjában
- 14:42 E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
- 12:42 ÉKM: forgalomterelésekkel folytatódik a Mohácsi Duna-híd és a kapcsolódó úthálózat fejlesztése
- 10:39 Agrárminisztérium: közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06