Aukció
Több mint egymilliárd forintért kelt el egy kínai porcelán egy hongkongi árverésen
Egy ritka sárkánydíszes kínai porcelánkupa kelt el több mint 4,6 millió dollárért (1,3 milliárd forintért) Hongkongban. A jellegzetes kék-fehér kerámia a Ming-dinasztia (1368-1644) korában készült.
Szakértői becslések szerint a talpas edény valamikor 1425 és 1435 között készült. Felületén megtalálható a Ming Hszüan-tö császár nevét jelentő, hat karakterből álló írás.
A kerámia abba a gyűjteménybe tartozott, melyet amelyet Ernest Thornhill londoni vegyész ajándékozott a Staffordshire-i Egyetemnek az 1940-es években, hogy megóvja a háborús pusztítástól.
Flavia Swann kerámiaszakértő elmondta, a kincsre azután talált rá, hogy az egyetem tanszékvezetője egyszer megjegyezte: "van néhány poros, öreg edényem a zsúfolt folyosón, van kedved megnézni őket?"
A Lyon and Turnbull aukciósház 2,9 millió dollárra becsülte a kedden elárverezett kincset.
Hétfőn egy másik kék-fehér, szintén sárkánydíszítésű 15. századi porcelánedény talált gazdára Hongkongban. A Christie's aukciós ház tavaszi árverésén 20 millió dollárért (5,7 milliárd forint) elkelt darab egy svájci nő tulajdona volt, 1997-ben örökölte a nagybátyjától.
Kapcsolódó írások:
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:14 Kiemelten vizsgálja a NAIH a politikai célú adatkezelést a kampányban
- 11:13 Túlélte a bizalmi szavazást a skót kormány
- 10:25 Marihuánát találtak két Spanyolországból érkezett csomagban a Ferihegyen
- 9:22 Izraeli-palesztin - Megállapodást követelnek az elraboltak családtagjai és támogatóik
- 8:19 Többen meghaltak egy dél-kínai útomlásban - videó
- 7:38 Ivartalanítási program és egy állatvédelmi központ kialakítása is szerepel Vitézy Dávid programjában
- 6:18 A gerincvelő-sérülés gyógyításának lehetőségeit vizsgálják az SZTE kutatói
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06