Régi dalok, eredeti hangzásban...

Kormorán és Kugli a budai Fonóban!

Január 18-án, pénteken a Kormorán Memory Band lép fel a Fonó Budai Zeneház ban - Az est vendége a Kugli zenekar lesz.

2008.01.14 18:06ma.hu

2008. január 18-án, pénteken este 20 órától a népszerű Kormorán együtes dalait hallgathatják meg a jelenlévők a Fonó Budai Zeneházban.

A zenekar tagjai: Csávás Attila - tárogató, furulya, duda, brácsa; Drexler Zoltán - dob; Gál Péter - hegedű, ének; Jenei Szilveszter - gitár, ének; Kolbe Gábor - ütőhangszerek, ének; Margit József - basszusgitár, ének; Salamon Beáta - hegedű, ének; Vereckei Attila - billentyűs hangszerek, ének.

Vendég: Kugli zenekar

Belépő: 1000 Ft.

 

A 2005. meghatározó év a magyar folk-rock történetében: a KORMORÁN egykori alapítója, a hegedűs Gál Péter, a zenekar korábbi frontembere, Margit József és a zenekar gitárosa Jenei Szilveszter ismét együtt dolgozik.

Ők hárman több mint tizenöt esztendőn keresztül egyengették a Kárpát-medence népzenei hagyományaira épült, feszes gitárzenével megtűzdelt, semmi máshoz nem hasonlítható folk-rock zenét játszó együttes pályáját. Nem csak énekesként és hangszeres előadóként, de zeneszerzőként és szövegíróként is meghatározó szerepük volt az Európa-szerte ismert, és elismert "Kormorán-hangzás" kialakításában.

Másfél évtizedes munkásságukat félszáz album - köztük nem egy aranylemez, abban az időben, amikor ez az elismerés komoly eladott példányszámot takart -, félezer koncert fémjelzi Hollandiától Portugálián át a moszkvai VIT-ig. Felvételeik nem csak Magyarországon jelentek meg, Hollandiában önálló koncertlemezt készítettek (Live in Holland 1985), az Opus kiadónál angol nyelvű lemezzel képviselték a magyar könnyűzenét (Cross Talks 1987).

Aztán jónéhány év külön utakon, önmaguk keresésének igényével. Gál Péter visszavonul, civil hivatásának él. Margit József tanít, és tanul, a rockzene klasszikusait és az ír népzenét tanulmányozva. Jenei Szilveszter komponál. Friderika az első, aki nemzetközi sikerre viszi dalát (1994 - 24. Euroviziós Dalfesztivál Dublin, 1996 - Sopoti Dalfesztivál).

Elismert producer, zenei rendező, hangszerelő. Az 1956-ról szóló első rockopera zeneszerzője. A három tapasztalt zenész több száz dal komponistája, több mint 200 album, köztük arany- és platinalemezek viselik kézjegyeiket. Ez a múlt. A jelen erre a múltra épül. A munka pedig a jövőnek is szól.

Mi hozta létre az új zenekart?

Mindenek elott a zene szeretete. Aki már próbálta, tudja, hogy nem lehet évtizedek tapasztalatát és munkáját becsomagolva egy láda aljára rejteni. Az értékek nem heverhetnek elzárva azok elol, akik ismerni, szeretni akarják. Ilyen értékeket hordoznak az évtizedekkel elotti lemezek, ezeket a kincseket osztja meg a közönséggel a három régi barát, kiegészülve a hazai folk-zene nagyszerű, világszerte elismert szólistáival.

Ismét színpadra állnak tehát azzal a zenével, amiben együtt sír - sikolt a hegedű a gitárral, a furulya a basszussal, a tárogató a dobbal és a zongorával. Autentikus népzenei hangszerek építkeznek a rockzene alapjain, vagy fordítva. Az angolszász rockzene újra kezet nyújt a Kárpát-medence népzenéjének, az erdélyi vagy éppen a sokszínű Balkán dallamainak.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.