Aukció
Gross Arnold-rézkarcok a BÁV grafikai árverésén
A januárban elhunyt Gross Arnold Kossuth-díjas grafikus színes rézkarcai mellett Aba-Novák Vilmos, Patkó Károly, Barcsay Jenő, Czóbel Béla és Scheiber Hugó alkotásait is kínálja a BÁV grafikai árverése kedden Budapesten.
2015.03.09 06:30MTIA csaknem 200 tételt számláló aukciós anyagban több olyan portré szerepel, amely kortörténetei dokumentumnak is számít. Közülük például Aba-Novák Vilmos Székely Aladárt, a 20. század elejének egyik legkiemelkedőbb fényképészmesterét megjelenítő rézkarcára 24 ezer forinttól licitálhatnak az érdeklődők - olvasható a BÁV MTI-hez elküldött tájékoztatójában.
Mint írják, hasonlóan kivételes darab Herman Lipót Pólya Tibor alszik című ceruzarajza 1928-ból, amely a ötletes plakátterveivel is hírnevet szerezett impresszionista festő-grafikust örökíti meg.
A női képmásairól ismert Innocent Ferenc fiatal lányt ábrázoló portréja mellett az aukciós anyagból felhívják a figyelmet Patkó Károly 1936-os Kislány portré című művére is. A ceruzarajz kikiáltási ára 220 ezer forint.
Ezeken túl Biai-Főglein István Párizsban festett Balerina című akvarellje a hátoldalán található autográf felirattal 65 ezer forinttól cserélhet gazdát.
A tájékoztató szerint a figyelmet érdemlő művek között megtalálhatóak az idén januárban, 86 éves korában elhunyt Gross Arnold grafikusművész népszerű színes rézkarcai is. A Tordai kertet 38 ezer forinttól, a Beszélgetések a barátságról című munkáját 48 ezer forinttól kínálják az érdeklődnek.
Az aukciós anyag további tételei közül Aba-Novák Vilmos Román tánc című szénrajza 50 ezer forinttól, Lotz Károly puttókat ábrázoló két műve 180-180 ezer forinttól, Czóbel Béla Női aktja 300 ezer forinttól, míg Scheiber Hugó A bölcs rabbi című temperája 480 ezer forinttól cserélhet gazdát.
Kass János 12 darabot számláló Orvosportrék című mappája révén a grafikák között, helyet kap a tudomány is. A mappa kikiáltási ára 26 ezer forint.
A kortárs művészeket képviseli az anyagban sok más mellett Artner Margit grafikusművész több színezett rézkarca is, míg például Deim Pál Kőmíves Kelemenné II. című szitanyomatát 50 ezer forintért kínálják az érdeklődőknek.
A külföldi mesterek közül Molzer Hermann osztrák művész szobabelsőt ábrázoló két akvarelljére, 180-180 ezer forinttól, Johann Christian Klengel német alkotó 18. századi védett rézkarcmappájára pedig 55 ezer forinttól lehet licitálni - olvasható a tájékoztatóban.
Kapcsolódó írások:
ma.hu legfrissebb hírei:
- 9:54 Matteo Salvini szerint Ursula von der Leyen az egyik legrosszabb bizottsági elnök volt
- 8:52 Izrael: a rafahi hadművelet nem vezet a palesztin lakosság elpusztításához
- 7:35 Tökmag sorbet lett az év fagylaltja
- 6:19 Hatalmas robbanás a SpaceX texasi létesítményében - videó
- 23:50 Országos Beatles találkozó kilencedszer
- 21:55 Az első magyar informatikatanár nevét veszi fel az Országos Grafikus Programozási Verseny
- 20:54 Az agyra ható gyógyszerek tesztelését segítő megoldáson dolgoznak szegedi kutatók
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06