A fiatalok szeretik az EU-t

Pozitívan vélekednek a magyar fiatalok az Európai Unióról

A magyar fiatalok szerint az Európai Unió (EU) munkahelyeket teremt, segíti a nyelvtanulást és a külföldi munkavállalást - derült ki egy nemrég befejeződött reprezentatív felmérésből.

2013.08.27 15:45MTI

A magyar fiatalok szerint az Európai Unió (EU) munkahelyeket teremt, segíti a nyelvtanulást és a külföldi munkavállalást - derült ki egy nemrég befejeződött nem reprezentatív felmérésből.

Az Európai Unióról kérdezték társaikat, családjukat és ismerőseiket a Mi vagyunk Európa! című program keretében folytatott felmérésben szabolcsi és borsodi 12 és 18 év közötti diákok - számolt be a felmérések eredményeiről kedden a Primetime Communications.

Huszonnégy járásban összesen 3627 kérdőívet gyűjtöttek össze. A felmérésből kiderül, hogy fiataloknak kicsivel több mint fele gondolja úgy, hogy az uniónak köszönhetően fejlődött lakóhelyük és régiójuk. A megkérdezettek 46 százaléka szerint az unió segíti a munkavállalást, 38 százalékuk szerint a nyelvtanulást is. A fiatalok 29 százaléka gondolja úgy, hogy az EU pozitívan befolyásolja a külföldi munkavállalást, a szakképzést, valamint az ösztöndíj-lehetőségeket - olvasható a közleményben.

A fiatalok több mint 80 százaléka a közvetlen környezetében ismer valamilyen európai uniós fejlesztést. A legtöbben az iskolafelújítást, a színház- és a művelődési ház felújítását, a járda-, út- és gátépítést, a csatornázást és a parkok felújítását emelték ki. Sokan megemlítették az őket közvetlenül érintő fejlesztéseket, például a laptopok és az interaktív táblák beszerzését, az iskolai tornatermek építését, valamint a játszótérfejlesztéseket.

A kutatásból kiderül, hogy a 18 év alatti korosztály döntő többsége, 90 százaléka a televízióból szerzi értesüléseit, míg 34 százalékuk az iskolában hall az Európai Unióról, a megkérdezettek 55 százaléka az internetről is tájékozódik.

A kutatás szerint a felnőtt lakosság több mint fele leginkább az infrastrukturális fejlesztések, valamint a munkahelyteremtés területén látja az EU pozitív hatását. A felnőttek 30 százaléka gondolja úgy, hogy az EU segíti a nyelvtanulást, a szakképzést, és csak 20 százalékuk szerint járul hozzá a külföldi munkavállaláshoz.

A Mi vagyunk Európa! programot a Külügyminisztérium, az Európai Bizottság magyarországi képviselete és az Európai Parlament magyarországi tájékoztatási irodája indította el.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.