India
Pancsolt pálinka végzett 20 emberrel
Sokan meghaltak illegális alkohol fogyasztása miatt Dél-Indiában.
2023.05.17 08:40MTIHúszan meghaltak "pancsolt" pálinka fogyasztása miatt a dél-indiai Tamil Nadu államban - közölte szerdán a hatóság.
Villapuram körzetből 13, Csengalpattuból hét esetet jelentettek, a két körzetben több mint harminc embert kezelnek kórházakban. A páciensek szemirritációtól, hányástól, szédüléstől szenvednek egy rendőrtiszt közlése alapján.
Az áldozatok feltehetően etanol, metanol és más vegyi anyagok keverékét fogyasztották.
A tragédia után az államban riasztást adtak ki, hogy az emberek tartózkodjanak mindenféle illegális szeszes ital fogyasztásától.
Őrizetbe vettek több embert, egyiküknél illegális alkoholt foglaltak le, az italt laboratóriumban vizsgálják, a többiek pedig feltehetően részt vettek a mérgező alkohol forgalmazásában.
M. K. Stalin államminiszter megdöbbenésének adott hangot a halálozások miatt. Bejelentette, hogy 12 500 dollár (4,2 millió forint) kártérítést kap minden család, mely az illegális alkohol fogyasztása következtében veszítette el egy tagját, valamint 607 dollárral segítik azokat, akiket kórházban ápolnak.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:29 Trump üdvözli Putyin béketárgyalási javaslatát
- 10:27 Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
- 8:25 Macron visszautasítja Putyin javaslatát
- 6:11 Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06