Színes
Százhat éves Fülöp-szigeteki őslakos tetoválóművész lett a Vogue magazin legidősebb címlaparca
A magazin szerint az északi Kalinga tartományból származó asszony érdeme a batok néven ismert tetoválóművészet megőrzése.
2023.04.03 12:57MTISzázhat évesen került a Vogue címlapjára, és ezzel a magazin történetének a legidősebb címlapsztárja lett Apo Whang-Od Fülöp-szigeteki tetoválóművész - jelentette hétfőn a The Guardian című brit napilap.
A magazin szerint az északi Kalinga tartományból származó asszony érdeme a batok néven ismert tetoválóművészet megőrzése.
A mamabatokként, azaz tradicionális tetoválóművészként ismert idős asszony a Vogue szerint azóta generációk sorát inspirálta művészetével, és most már számos követője van.
"Apo Whang-Od szimbolizálja a Fülöp-szigeteki szellemiség erejét és szépségét" - áll a cikkben, melyben elmondják azt is, hogy az asszony tetoválásai népe, a kalinga törzs erejét és bátorságát jelenítik meg.
Az utóbbi 15 évben egyre több turista érkezett Apo Whang-Od, más néven Maria Oggay szülőhelyére, hogy tetováltassanak maguknak.
Bea Valdes, a Vogue magazin Fülöp-szigeteki kiadásának főszerkesztője a CNN amerikai hírtelevíziónak azt mondta, a szerkesztőség egyöntetűen Whang-Odot szavazta a címlapra.
"Hiszünk abban, hogy a szépség fogalmát szélesíteni kell, bele kell foglalni mindenféle arcot és formát" - fogalmazott Valdes.
Mivel a hagyományok szerint a mamabatokok csak saját vérrokonaiknak adhatják át tudásukat, Whang-Od az unokahúgait tanította mesterségére, ám ő maga is aktív még mindig, és azt mondta, addig szeretné folytatni munkáját, amíg látása engedi.
"Csak akkor hagyom abba, ha már nem látok többé, hogy addig is átadhassam a kalinga jegyeit az embereknek" - közölte.
Ő a legidősebb ember, aki valaha a Vogue címlapjára került; mostanáig a rekordot Judi Dench angol színésznő tartotta, aki 2020-ban, 85 évesen került a magazin borítójára.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


