Török-szíriai földrengés
Elindultak az első orosz mentők Törökországba, Szíriában katonák segítik a romeltakarítást
Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter utasította a Szíriában állomásozó orosz kontingenst parancsnokságát, hogy biztosítson segítséget a földrengés következményeinek felszámolásában.
2023.02.06 20:23MTIElindult az orosz rendkívüli helyzetek minisztériumának első, mentőalakulatokat szállító repülőgépe hétfő este a Moszkvához közeli Zsukovszkij repteréről, Szíriában pedig az ott állomásozó orosz egységek kapcsolódtak be a földrengés következményeinek felszámolásához.
Az orosz katasztrófaelhárító egységeket szállító An-148-as repülőgéppel tart Törökországba Alekszandr Csuprijan, a szakminisztérium helyettes vezetője, aki a helyszínen fogja koordinálni a munkálatokat.
Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter utasította a Szíriában állomásozó orosz kontingenst parancsnokságát, hogy biztosítson segítséget a földrengés következményeinek felszámolásában. Az orosz hadsereg elosztóközpontot létesített Aleppó, Hama és Latakia városban, valamint Dzsebl, Sztamu és Busztan al-Basa településen, ahol a rászorulók élelmiszercsomagokat és alapvető cikkeket kapnak.
Tíz orosz katonai különítményt megkezdte a romeltakarítást, az áldozatok felkutatását és az orvosi segítségnyújtást a legnagyobb pusztítást szenvedett területeken.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn segítséget ajánlott fel török és szíriai hivatali partnerének. Moszkvában a török és a szíriai nagykövetség előtt sokan helyezték el a részvétnyilvánítás virágait.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:26 Villámáradás Texasban - újabb halálos áldozatokat találtak és több tucat eltűntet keresnek után
- 16:25 Megőrizte első helyét a BMW a prémium márkák mezőnyében
- 14:07 Hőség - zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
- 12:48 Rejtett örökség - náci múlttal rendelkező családok Európa elitjeiben
- 10:15 Beszakadt Gubacsi híd - díjmentesen lett a közösségi közlekedés
- 8:13 Az ország egyes részein 15-17 nappal nőtt a hőhullámos napok száma 1901 óta
- 6:11 Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06