Kultúra
A Happy birthdayt énekelte Biden, csak épp elfelejtette az ünnepelt nevét
Az amerikai elnöknek nem ugrott be Martin Luther King Jr. menyének neve.
2023.01.17 13:00ma.huJoe Biden amerikai elnök hétfőn megpróbálta elénekelni a "Happy Birthday"-t a polgárjogi ikon, ifjabb Martin Luther King menyének - de nem tudta felidézni a nevét, amikor a fekete vezető tiszteletére rendezett eseményen a tömeg előtt állt.
A mikrofon előtt állva Biden nem tudta megjátszani, hogy tudja Arndrea Waters King nevét, amikor a dal feléhez ért, ezért helyette valami olyasmit mondott neki, ami úgy hangzott, mint "Violet".
"Hát, pokoli dolog 30 évesnek lenni, de el kell viselni" - mondta az elnök a közönségnek az eseményen, amelynek házigazdája az aktivista Al Sharpton által vezetett National Action Network volt. Waters King a 49. születésnapját ünnepelte.
Biden a zenei és komédiás műsor után egy King tiszteletére szánt beszédet mondott, amely az ellenzéki párt elleni támadásokba torkollott, amelyet "fiskálisan őrültnek" nevezett. A rendőrtiszteket és a fegyvertulajdonosokat is támadta, azzal érvelve, hogy ez utóbbiaknak inkább F-15-ösökre, mint AR-15-ösökre lenne szükségük ahhoz, hogy felvegyék a harcot az amerikai kormánnyal.
Biden hírhedt a nyilvános baklövéseiről, amelyek a kora előrehaladtával egyre gyakoribbá váltak, és egyre nehezebb egyszerű dadogásként leírni őket. Szeptemberben úgy tűnt, hogy elfelejtette, hogy Jackie Walorski képviselőnő (R-Indiana) meghalt, és azt is, hogy nyilvánosan meggyászolta halálát, amikor a nyilvánosság szeme láttára megkérdezte a republikánus képviselőnő családját, hogy "Hol van Jackie?". Biden később bocsánatot kért a családtól, de csak azután, hogy Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház sajtótitkára többször is megpróbálta normálisnak minősíteni a viselkedését.
A 2020-as kampánykörúton elfelejtette Barack Obama korábbi elnök nevét, annak ellenére, hogy a választási szezon nagy részét azzal töltötte, hogy emlékeztesse az amerikai választókat, hogy ő volt az első fekete elnök alelnöke, végül beérte a "President My-Boss" kifejezéssel. A Függetlenségi Nyilatkozat elrontása ("Minden embert és nőt a, tudod, tudod, tudod a dolog teremtett") továbbra is egy élő vicc marad az ellenfelei körében.
80 évével Biden a valaha volt legidősebb amerikai elnök, és feledékenysége még saját pártjának tagjait is aggasztja, hogy demenciában vagy más kognitív problémában szenved. Egy múlt hónapban végzett felmérés szerint a demokraták 57%-a - valamint a függetlenek 66%-a és a republikánusok 86%-a - nem akarja, hogy 2024-ben újrainduljon a választáson. Biden azonban elhárította ezeket az aggodalmakat, és nemrég elárulta, hogy indulni kíván a második ciklusért.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


