Baleset
Robbanás egy vegyi üzemben Szlovéniában - videó
Többen megsérültek.
2022.05.12 13:57MTIRobbanás történt csütörtökön reggel a dél-szlovéniai Kocevje város Melamin nevű vegyi üzemében, tíz ember megsérült, egy pedig súlyos égési sérüléseket szenvedett - közölte a szlovén Polgári Védelmi és Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Srecko Stefanic, a vállalat igazgatója elmondta: négy-öt ember eltűnt a robbanásban, valószínűleg nincs remény arra, hogy közülük bárki is túlélte.
A robbanás után a tűzoltók és a mentőegységek nagy erőkkel vonultak a helyszínre.
A rendőrség arra kérte a helyi lakosságot, hogy csukják be az ablakokat, és ne menjenek a szabadba. A gyár fölött még mindig sűrű füst gomolyog, de a tüzet már eloltották.
A robbanásban a korábbi hírekkel ellentétben hat ember sérült meg, közülük ketten súlyosan, őket helikopterrel szállították a ljubljanai klinikai kórházba.
Négy-öt személyről azonban nem tudnak.
A gyár igazgatója elmondta: ők nem a cég alkalmazottjai voltak, külső munkatársként foglalkoztatták őket.
Vélhetően a robbanáshoz közeli konténerben tartózkodtak, de a tűz okozta magas hőmérséklete miatt a mentőszolgálatok még nem fértek a közelükbe - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy nagy valószínűséggel nincs remény arra, hogy közülük bárki is túlélte a balesetet.
Az igazgató jelezte: a mérések szerint vegyi anyagok nem kerültek a levegőbe. A tűz abban a helyiségben keletkezett, ahol az epiklórhidrin nevű alapanyagot tárolták - fűzte hozzá.
A szlovén környezetvédelmi jogszabályok szerint a Melamin-gyár a környezetre nézve nagyobb kockázatot jelentő üzemek közé tartozik. A régió egyik legnagyobb munkáltatójaként működő cég, amely közel kétszáz alkalmazottat foglalkoztat, elsősorban olyan nitrogéntartalmú festéket és lakkgyantát állít elő, amelyet a fa-, építő- és textiliparban használnak.
A robbanás helyi beszámolók szerint olyan erős volt, hogy a közeli épületek lakói is érezték.
Vladimir Prebilic, Kocevje önkormányzatának polgármestere az N1 szlovén kereskedelmi televíziónak úgy nyilatkozott: rendkívüli helyzet állt elő, és jelenlenleg tanácskozik a válságstáb.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:38 Magára hagyták a babát a tűzforró autóban
- 10:36 Elbontják a Balaton legszebb kilátóját
- 8:34 Hatalmas erdőtüzek Németországban - evakuálni kell a lakosságot
- 6:12 BM: szeptembertől és januártól tovább emelkedik a tanárok és az óvónők bére
- 20:07 Négy francia megyében továbbra is a legmagasabb szintű a hőségriasztás
- 18:52 Minden idők legforróbb júniusán van túl Spanyolország
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06