Koronavírus-járvány

Megindul a vakcinaturizmus Oroszországba?

A Lufthansa azt fontolgatja, hogy közvetlen járatokat indít e célból egyenesen Moszkvába.

2021.03.31 19:22ma.hu

Noha Németország világelső a gyógyszeriparban, ennek ellenére jelenleg igencsak hiányt szenved a koronavírus-elleni vakcinák számának tekintetében, ami késlelteti a német lakosság átoltságát. A Lufthansa azonban állítólag egy exkluzív és újszerű megoldást fontolgat erre a problémára - oltásturisztikai járatokat indítana Moszkvába.

Mi az oltásturizmus?
A "vakcinaturizmus" az egészségturizmus egyik formája (a határ átlépése jobb egészségügyi ellátás/orvosi eljárások érdekében), és az utóbbi hónapokban jelentős növekedést mutat. Nevezetesen egy olyan utazás megtételére utal, amelynek célpontja egy olyan ország, ahol előbb lehet oltáshoz jutni, mint a páciens hazájában.

A The Guardian a múlt hónapban arról számolt be, hogy amerikaiak tízezrei lépték át az államhatárokat, hogy növeljék - Müller Cecília szavaival élve - az oltakozásuk esélyeit. Ennek oka, hogy a különböző szövetségi államok eltérő prioritási hierarchiával rendelkeznek abban a tekintetben, hogy mely csoportokat tartják leginkább érintettnek.

A hónap elején az is kiderült, hogy a Knightsbridge Circle, egy exkluzív, londoni székhelyű „utazási és életmód-szolgáltatás” oltásturisztikai csomagokat kínál az Egyesült Arab Emírségekbe. Mivel azonban a Knightsbridge Circle tagság évi 25 000 fontba (34 812 dollárba) kerül, ez egy alapvető problémára hívta fel a figyelmet az oltásturizmusban - azaz a gazdagok kiváltsága lehet.

A friss hírek szerint a Lufthansa Németország oltóanyag-problémáit igyekszik leküzdeni azáltal, hogy oltásturisztikai járatokat kínál az orosz fővárosba. A járatok Frankfurtból indulva, Moszkva második legnagyobb repülőterén szállnának le.

Állítólag Domodedovóban már kijelölték az exkluzív járatok utasainak beoltására kijelölt tranzitzónát. Az utasok érkezéskor ebbe a zónába lépve megkapnák a „Sputnik V” oltást, majd azonnal visszatérnek Németországba, anélkül, hogy kapcsolatba kerülnének a repülőtér más területeivel.

Sok koronavírus vakcinához hasonlóan a Sputnik V-ben részesülőknek is két adagra van szükségük, így az utasoknak egy újabb utat kellene megtenniük. Nem csoda, hogy az ilyen csomagok költsége állítólag egyenként 1000 euró.

Jelenleg a rendszer alig több, mint javaslat, mivel számtalan bürokratikus folyamatok akadályozzák. Ezek közül talán a legjelentősebb, hogy tranzitvízumot kellene biztosítani a résztvevők számára. Ez még mindig megköveteli a Kreml engedélyét. Ezt követően pedig erkölcsi aggályokat kellene figyelembe venni.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.