Koronavírus-járvány
A nagy-britanniai járvány terjedésének jelentős lassulását jelzi a reprodukciós ráta
Ez azt jelenti, hogy tíz fertőzött átlagosan 8-10 másik embernek adja át a koronavírus-fertőzést.
2021.01.23 10:18MTIA nagy-britanniai koronavírus-járvány terjedésének jelentős lassulását mutatja az új fertőzések dinamikáját mérő R reprodukciós mutató.
A brit kormány készenléti helyzetekben működő tudományos tanácsadó testületének (SAGE) pénteken ismertetett friss számításai alapján az R mutató becslési sávja országos átlagban jelenleg 0,8 és 1 között van.
Ez azt jelenti, hogy tíz fertőzött átlagosan 8-10 másik embernek adja át a koronavírus-fertőzést.
A SAGE számítási módszertana szerint a 0,8 és 1 közötti R rátából arra lehet következtetni, hogy az új koronavírus-fertőzések száma 1 és 4 százalék közötti ütemben csökken minden egyes nap.
December eleje óta első ízben került a kritikus 1-es szint alá a nagy-britanniai koronavírus-fertőzések reprodukciós becslési sávjának alsó értéke.
A SAGE a múlt hónapban még 1,1-1,3 közötti R rátát mutatott ki országos átlagban.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 17:45 Gázszivárgás miatt több száz fogyasztónál nem volt gáz és áram Letenyén
- 17:40 Az elkövetkező két hónapban Moszkvában feloldhatnak több korlátozást
- 17:34 Félmillió dollárért kelhet el egy ritka 15. századi kínai csésze
- 17:26 Halálra gázoltak egy gyermeket Eperjes közelében
- 17:22 Csökkentették a brit járványkészültségi szintet
- 17:18 Frissen beoltott: gyorsan és fájdalommentesen zajlik az oltás
- 16:44 Hidegfront érkezik a tél utolsó napjaiban
top fórum témák:
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2020.06.12 11:00
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2020.05.06 19:27
- JólVanna2020.03.13 00:19
- Tanár urak, írjatok egy töri könyvet!2020.03.13 00:00
- Most akkor mi van Iránnal?2020.03.12 23:25