Lengyelország
A lengyel kormány vízmegtartási programot fogadott el az aszály miatt
2021-2027-ben duplájára növelnék az ország víztartalékait.
2019.09.10 18:48MTIA lengyel kormány egy vízmegtartási program fő pontjait fogadta el kedden, mely értelmében mintegy ezer milliárd forintnak megfelelő beruházásokkal 2021-2027-ben duplájára növelnék az ország víztartalékait.
A végleges programot 2020 végén, 2021 elején hagynák jóvá. A miniszterelnöki sajtóiroda közleménye szerint az intézkedésekre azért van szükség, mert az utóbbi években nő Lengyelország vízhiánya.
A keddi kormányülésen elfogadott terv szerint a következő években 94 beruházást valósítanak meg összesen 10-14 milliárd zloty (mintegy 764 milliárd-1 ezer milliárd forint) értékben.
Mindenekelőtt víztározókról van szó, de elősegítenék a természetes és a mezőgazdasági talajvízmegtartást is. Egyúttal javítani akarnak a belvízi hajózás stabilitásán és minőségén.
A programot az uniós költségvetési keretből, hitelekből, állami és önkormányzati költségvetésből is fedeznék.
A lengyel mezőgazdasági tárca augusztus közepén közzétett adatai szerint idén 1,87 milliárd zlotyra (143 milliárd forint) becsüli az aszály okozta károkat a mezőgazdasági terményekben mintegy 1,8 millió hektárnyi területen. A lengyel kormány ezért kártérítési programot is meghirdetett a gazdák számára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:48 Meteorológia: hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
- 21:00 Már megint füstöl a MOL környéke - videó
- 20:00 Felborult egy szirénázó mentőautó Budapesten
- 19:50 Brit Nagydíj - Norris újra győzött, a veterán Hülkenberg először a dobogón
- 18:18 Folyamatosak voltak az utórengések szombat éjszaka Csongrád térségében
- 16:17 NGM: a magyar üzemanyagárak a továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
- 14:16 Sziklaomlás történt egy lengyelországi rézbányában, egy vájár elhunyt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06