Terror

Elfogták az amerikai robbantások feltételezett merénylőjét

Letartóztatták a 28 éves Ahmad Khan Rahamit, akinek a gyanú szerint köze lehet az amerikai metropoliszban hét végén történt, 29 embert megsebesítő robbantáshoz.

2016.09.19 19:46MTI
Screenshot

Lövöldözés után őrizetbe vették a hét végén New Yorkban és a szomszédos New Jersey szövetségi államban elkövetett robbantások gyanúsítottját hétfőn – közölte a New Jersey állambeli Elizabeth város polgármestere.

Az afgán származású amerikai állampolgár Ahman Khan Rahamit a New Jersey állambeli Lindenben vették őrizetbe, miután rálőtt egy rendőrre – mondta Chris Bollwage.

Az AP amerikai hírügynökség jelentése szerint a férfi egy New Jersey-i bár kapualjában aludt, amikor a rendőrök rátaláltak. Linden polgármestere, Derek Armstead elmondta, hogy a bár tulajdonosa jelentette, hogy egy férfi az étterme kapualjában alszik. A helyszínre érkező rendőrök azonosították a férfit, aki ellen néhány órával korábban adták ki a körözést.

Screenshot

Bollwage elmondta, hogy a lövöldözésben két rendőr megsebesült, az egyik a karján, a másikat a golyóálló mellényénél találta el a golyó. Rahami szintén megsebesült, a mentők kórházba szállították.

Szombat este Manhattan előkelő Chelsea negyedében pokolgép robbant, 29 ember sebesült meg, a 28 éves férfit gyanúsítják azzal is, hogy köze volt a korábban a New Jersey állambeli Seaside Parkban történt robbanáshoz. Ez utóbbi helyszínen egy jótékonysági futóverseny előtt robbant fel egy csőbomba, az eseményt lemondták, a robbanásban senki sem sérült meg. A helyszínen három további fel nem robbant pokolgépet találtak.

A New York Times információi szerint ezt megelőzően a rendőrség felhívást intézett a lakossághoz, miszerint a körözött férfinél fegyver lehet, és veszélyes.

A helyszínen készült fotón látszik, ahogyan a gyanúsított a járdán fekszik hátrabilincselt karokkal, egy rendőr pedig felette áll. Szemtanúk arról számoltak be, hogy a férfi menekült, egy rendőr pedig utána lőtt.

A nyomozók szerint többen is érintettek a New York-i és a New Jersey-i robbantásokban – mondták nevük elhallgatását kérő amerikai vezetők a Reuters brit hírügynökségnek.

A chelsea-i és a Seaside Park-i robbantás mellett nyomozás folyik egy New Jersey-i vasútállomáson talált, robbanószereket tartalmazó hátizsák, valamint a chelsea-i robbanás helyszínétől nem messze talált, távirányításos, fémhulladékkal megrakott, fel nem robbant kuktabombák ügyében is. Hasonló eszközt használtak a 2013. áprilisi bostoni maratonon elkövetett robbantásnál is, amelyben hárman meghaltak és 264 ember megsebesült.

A hatóságok szerint a robbantások egyre inkább nemzetközi közreműködéssel végrehajtott terrorcselekménynek tűnnek. A New Jersey-i rendőrség a Szövetségi Nyomozó Irodára (FBI) hivatkozva hétfőn közölte, hogy a chelsea-i és a Seaside Park-i robbantás között összefüggés van.

Rahami családjával az apja tulajdonában lévő sültcsirke-étterem feletti lakásban lakott Elisabeth egyik forgalmas utcában, néhány kilométerre a newarki repülőtértől.

A The New York Times értesülései szerint az apa, Mohammad Rahami és két fivére faji megkülönböztetésre hivatkozva beperelte a várost azután, hogy az éjszakai zajra panaszkodó szomszédok miatt rendeletben utasították a 24 órán át nyitva tartó éttermet éjszakai zárva tartásra. Az egyik fivér össze is verekedett a rendelet betartatására érkező rendőrökkel, majd Afganisztánba menekült.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.