Nem kérnek kártérítést

Eltűnt maláj gép: a kínai hozzátartozók ellenzik a halottá nyilvánítást

A márciusban eltűnt maláj utasszállító kínai utasainak a hozzátartozói nem hajlandóak kártérítésről tárgyalni a Malaysia Airlines légitársasággal, és azt követelték pénteken a maláj hatóságoktól, hogy vonják vissza a gép utasainak haláláról szóló hivatalos bejelentésüket.

2015.01.30 14:59MTI

Kézzelfogható bizonyítékok hiányában a családtagok nem hajlandóak tudomásul venni, hogy rokonaik szörnyethaltak, ebből kifolyólag pedig nem is akarnak kárpótlást kérni, legalábbis egyelőre.

A maláj hatóságok csütörtökön hivatalosan balesetnek minősítették a gép eltűnését. Azharuddin Abdul Rahman, a maláj polgári légi közlekedési hivatal igazgatója közölte, hogy feltehetően életét vesztette mind a 239 ember, aki a gépen volt.

A balesetté nyilvánítás után lehetővé vált, hogy az utasok hozzátartozói kártérítést igényeljenek a légitársaságtól, a Malaysia Airlines pedig kész azonnal megkezdeni a kárpótlási eljárást.

Csiang Huj, az egyik kínai utas hozzátartozója felhívta rá a figyelmet, hogy a maláj hatóságok bejelentésüket nem alapozták újabb tényekre. "Nemcsak azt követeljünk, hogy a maláj kormány vonja vissza állásfoglalását, de kérjen bocsánatot is" - mondta Huj, aki szerint a kínai hozzátartozók többsége ezt akarja. Egy másik hozzátartozó közölte, azt érezné, hogy mindent feladott, ha belemenne a kártérítési tárgyalásokba.

Theresa Rando amerikai pszichológus azt mondja, érthető, hogy egyes hozzátartozók elutasítják a halottá nyilvánítást a veszteségüket övező bizonytalanság miatt, ha egyszer nem találtak sem holttestet, sem roncsokat, amelyek egyértelműen bizonyítanák ezt a feltételezést. A családtag számára nagyon nehéz a valószínű haláleset elfogadása bizonyítékok hiányában - fejtette ki Rando, aki sokat foglalkozott hasonló esetekkel.

A Boeing-777-es típusú utasszállítónak tavaly március 8-án veszett nyoma útban Kuala Lumpurból Pekingbe. Az utasok többsége kínai és maláj volt. A gép egy órával a felszállás után tűnt el a radarokról. Roncsait azóta sem találják, pedig több ország együttes erővel még mindig keresi a gép roncsait az Indiai-óceán déli részén, a balesetté nyilvánítás után sem hagyta fel a kutatással.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.