Külföldi sajtó Magyarországról

A Washingtoni Egyetem professzora nem kicsit beszólt

"Európának nem kellene egy olyan kormányt finanszíroznia, amely aláássa a demokrácia sarokköveit."

2014.09.09 15:58MTI

"Magyarország aggasztó példa arra, hogy a politikai elit hogyan képes akár Európa szívében is visszaszorítani a demokráciát" - írta a The New York Times internetes kiadásában kedden megjelent írásában Philip N. Howard, a budapesti Közép-európai Egyetem és a seattle-i Washingtoni Egyetem professzora.

Howard kifogásolta, hogy miközben Magyarországon Európa leginkább ellenőrzés alatt tartott médiarendszere épül ki, az Európai Bizottság augusztusban egy csaknem 22 milliárd eurós gazdasági segítségnyújtásba egyezett bele. A szerző szerint Orbán Viktor miniszterelnök a választásokon sikert hozó jobboldali populizmust eszközként felhasználva önkényesen megleckéztette az ország sajtóját, amely a Freedom House szerint már csak részben szabad.

A professzor a magyar médiaszabályozást részletesen bírálva következtetésképpen megjegyezte: "egy olyan rezsim, amely olyan kemény a médiával szemben, mint ez, nem kellene, hogy ilyen nagyvonalú és feltétel nélküli támogatást kapjon".

"Európának nem kellene egy olyan kormányt finanszíroznia, amely aláássa a demokrácia sarokköveit" - írta Howard.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.