Baj baj hátán

Felzabálja a Gorilla a szlovákok bizalmát?

A szlovákiai közéletben megnyilvánuló politikai korrupció ellen tiltakozott hétfőn Pozsonyban, a törvényhozás épülete előtt a VIA NOVA ICs felvidéki magyar ifjúsági szervezet.

2012.02.06 16:24MTI

"Felszólítunk minden politikust, aki érintett a Gorilla-dossziéban, hogy lépjen vissza és ne induljon a márciusi parlamenti választásokon" - tolmácsolta az aktivisták legfőbb követelését Samu István, a VIA NOVA ICs alelnöke. Hozzátette: mivel alig több mint egy hónap van hátra a március 10-én esedékes szlovákiai parlamenti választásokig, már nem tartják elsődlegesnek, hogy azonnal visszavonuljanak a közéletből a Gorilla-ügy érintettjei, de legalább azt szeretnék elérni, hogy a választások után megtisztuljon a politikai élet.

Az aktivisták, egy gorilla jelmezbe öltözött társuk segítségével, egy "A politikai élet evolúciója Szlovákiában" feliratú, egy majommá változó ember képét ábrázoló transzparenst feszítettek ki a parlament lépcsőjén. Ezt követően felolvasták követeléseiket, majd egy doboz szappant adtak át a parlament portáján.

"Azért adtunk át 70 szappant és nem 150-et, amennyi a képviselők száma a parlamentben, mert bízunk benne, hogy a politikai korrupció itt a parlamentben sem érint mindenkit" - jelentette ki Samu István.

A tiltakozók szerint az utóbbi években Szlovákiában kialakult "korrupcionizmus" többszörösen érintette az ország déli, magyarok lakta részét és ezzel hozzájárult a régió gazdasági visszaeséséhez és a fiatalok elvándorlásához.

Hétfőn országszerte újabb tiltakozó megmozdulásokat jelentettek be a Gorilla-botrány miatti múlt heti tüntetések szervezői: szerdán Besztercebányán, pénteken Pozsonyban terveznek újabb felvonulást. Múlt pénteken az ország több városában - Pozsonyban, Nyitrán, Zsolnán, Zólyomban, Trencsénben, Kassán, Eperjesen és Poprádon is - politikai korrupció elleni tüntetések történtek.

A pénteki pozsonyi tiltakozó akció hivatalos befejezése után a parlament épületénél rendbontásokra is sor került. Ezek során három rendőr könnyebben megsérült, hét személyt pedig előállítottak.

A Gorilla-botrány tavaly decemberben robbant ki, azt követően, hogy a Gorilla-dosszié néven elhíresült, állítólag titkosszolgálati lehallgatások leiratára alapozódó irat nyilvánosságra került.

A Gorilla-dossziéban leírtak teljes egészükben mind a mai napig nem kerültek bizonyításra, de azok eredetiségét több közszereplő, köztük Daniel Lipsic belügyminiszter is megerősítette.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.