Bűnügy
Pedofil képeket és videókat terjesztő férfi ellen emelt vádat az ügyészség
A felvételek között voltak olyan videók is, amelyeken 12 évesnél fiatalabb gyermekek sanyargatása, illetve erőszak alkalmazása szerepelt.
2023.03.31 23:30MTIAz ügyészség vádat emelt egy 28 éves férfival szemben, aki 2021 júniusától, kiskorúakról készült, a gyermekeket súlyosan és durván szeméremsértő módon ábrázoló pornográf felvételeket gyűjtött, illetve osztott meg másokkal - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség pénteken az MTI-t.
A felvételek között voltak olyan videók is, amelyeken 12 évesnél fiatalabb gyermekek sanyargatása, illetve erőszak alkalmazása szerepelt - tartalmazza a közlemény.
A vád esetében a törvény szerinti büntetési tétel öt évtől húsz évig terjedő szabadságvesztés - tették hozzá.
Mint írták: a vádlott legkésőbb 2021 júniusától kiskorúakról gyűjtött pornográf felvételeket, amelyek a gyermekeket súlyosan szeméremsértő, nemi vágy felkeltésére alkalmas módon ábrázolták. A férfi regisztrált egy fénykép-és videófelvételek megosztására szolgáló internetes alkalmazásra, majd azon keresztül kiskorúakról készült pornográf felvételeket szerzett meg és osztott meg másokkal.
A vádlott - folytatták - 2021. szeptember 14-én a szegedi albérletében 13 olyan videófelvételt töltött fel az alkalmazáshoz tartozó fiókjába, amelyeken 12 évesnél fiatalabb gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak szerepelt. A videókon szereplő gyermekek jellemzően 4-12 év közöttiek voltak. A vádlott ezeket a felvételeket a nagy nyilvánosság számára hozzáférhetővé tette.
2022 márciusában már a budapesti lakóhelyén, egy mobiltelefonon, és egy adathordozón összesen több mint 400 darab kiskorúakról készült pornográf felvételt tartott, amelyek egy része szintén 12 év alatti gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszakot ábrázolt.
A Fővárosi Főügyészség a 28 éves férfit nagy nyilvánosság számára hozzáférhetővé tétellel elkövetett gyermekpornográfia bűntettével vádolja. A főügyészség a vádlottal szemben végrehajtandó börtönbüntetést indítványoz, továbbá végleges hatályú eltiltást minden olyan foglalkozástól, amely révén az elkövető kiskorúakkal kapcsolatba kerülhet - olvasható a Fővárosi Főügyészség közleményében.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


