Bűnügy
Brutális kegyetlenséggel verték halálra az idős gátőrt
Vádat emeltek a borsodi fiatalok ellen.
2023.03.13 09:45MTIA Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy 14 és egy 17 éves fiatallal szemben, akik halálra vertek egy 77 éves gátőrt.
A főügyészség hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a vádirat szerint a fiú és a fiatalkorú férfi 2021 szeptemberében egy borsodi kistelepülés halastavának tisztításában segített a gátőrnek, aki a gépjárművével akarta elszállítani a fadarabokat. A vádlottak az autót a sértett engedélye nélkül elvitték, azonban elakadtak vele egy kukoricásban. Az idős férfi felelősségre vonta őket, és közölte: hívni fogja a rendőrséget. Ekkor az egyik vádlott hátba rúgta a férfit, a földre zuhant sértettet a másik vádlott ököllel fejen ütötte.
A gátőr megpróbált ellenállni, egy fadarabbal fejen vágta az őt megütő vádlottat, azonban a két fiatal nekiesett. A sértett vérző fejjel menekülni próbált, sikerült is megállítania egy személyautót, a vezetőjétől azt kérte, vigye el őt. A vádlottak ezt megakadályozták, a sofőrnek azt mondták, hogy az idős férfi erősen ittas és majd ők segítenek neki. Ezután viszont tovább ütlegelték, a sértett a bántalmazások következtében a helyszínen meghalt - írták a közleményben.
Az egyik vádlott a sértett zsebéből kivette az autója kulcsát, majd amikor meglátták, hogy rendőrautók és mentőautók közelednek, behúzták a holttestet az erdőbe és faágakkal, levelekkel betakarták.
A főügyészség aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette, kifosztás bűntette és jármű önkényes elvétele miatt emelt vádat a két büntetlen előéletű fiatalkorúak ellen. A letartóztatásban lévő vádlottakkal szemben fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztés büntetést és közügyektől való eltiltást indítványozott az ügyészség azzal, hogy az idősebbik vádlott nem bocsátható feltételes szabadlábra.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:26 Súlyosbításért fellebbezett az ügyészség a mórahalmi makettpark ügyében
- 10:11 Több mint 400 tüntetőt vettek őrizetbe Franciaországban, több száz rendőr megsérült
- 10:05 Letartóztatták a Csepelen kislányokra támadó férfit
- 9:55 Lelőtte feleségét, majd magával is végzett egy férfi Mohácson
- 9:37 Brutális állatkínzás: élő disznót perzseltek meg a nyírségi böllérfesztiválon
- 8:50 KSH: februárban 4,0 százalék volt a munkanélküliségi ráta
- 8:43 KSH: februárban 4 millió 691 ezer volt a foglalkoztatottak száma
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06