Bűnügy
Négy és fél év börtönre ítélték egy 70 milliós csalássorozat vádlottját
Az ügynek több száz sértettje volt.
2022.06.10 12:43MTINem jogerősen 4 év 6 hónap börtönre ítélték egy 70 milliós csalássorozat vádlottját; az ügynek több száz sértettje volt - tudatta a Fővárosi Törvényszék közleményben pénteken az MTI-vel.
Azt írták: a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítélete szerint a vádlott 2014 és 2017 között Magyarország területén - jogtalan haszonszerzési célból - internetes hirdetéssel úgynevezett "fűtés- és áramdíj nullázó termékcsomag", "rezsicsökkentő", "energiaoptimalizáló", továbbá "környezetbarát házi energiatermelő" rendszer bérletét ajánlotta fel a megtévesztett sértetteknek.
A vádlott azt állította, hogy a cégei által forgalmazott rendszer több energiát termel, mint amennyit a fogyasztó elhasznál, az így megtermelt többletenergiát egy magyar áramszolgáltatónak értékesítik, az ebből befolyt összeg 10 százalékát pedig megkapja az érintett fogyasztó. A megrendelőknek úgynevezett regisztrációs/csatlakozási díjat, azaz rendszerenként 350 ezer - 690 ezer forint közötti összeget kellett megfizetniük. Az ígért környezetbarát házi energiatermelő rendszer tényleges kiépítése végül csak három, bemutatóként szereplő háznál történt meg, a rendszer telepítése ugyanis már a szerződések megkötésekor sem állt szándékában a vádlottnak. A férfi tényleges célja az volt, hogy a sértettek tévedésbe ejtésével, a regisztrációs/csatlakozási díjként megfizetett összegeket megszerezze.
Egy másik vádpont szerint a vádlott 2013 novemberében belépett tulajdonosként egy, a Thaiföldi Királyságban bejegyzett, búvároktatással foglakozó vállalkozásba, majd valótlanul azt állította, hogy olcsón tud szerezni repülőjegyeket a Bécs-Dubaj-Phuket útvonalra, ám célja csak a jelentkezők által repülőjegyre befizetett összegek megszerzése volt.
A férfit 91 rendbeli kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás és 46 rendbeli nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás továbbá, jogtalan elsajátítás és közokirat-hamisítás miatt ítélte 4 év 6 hónap börtönre a kerületi bíróság.
Az elsőfokú ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője azonban felmentésért, illetve enyhébb büntetésért fellebbezett, így az nem jogerős.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:48 Rejtett örökség - náci múlttal rendelkező családok Európa elitjeiben
- 10:15 Beszakadt Gubacsi híd - díjmentesen lett a közösségi közlekedés
- 8:13 Az ország egyes részein 15-17 nappal nőtt a hőhullámos napok száma 1901 óta
- 6:11 Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
- 22:10 56 Gidrán harcjárművel bővül a Magyar Honvédség eszközparkja
- 20:51 Tűz veszélyeztette a szentendrei skanzent
- 18:49 A Liverpool visszavonultatja a 20-as mezt Diogo Jota tiszteletére
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06