Tech

Egy floridai tinédzsert és két fiatalt tartóztattak le a Twitter elleni hackertámadások miatt

A három hacker július 15-én törte fel ismert személyiségek, politikusok és a művészvilág képviselőinek Twitter-fiókjait és bitcoin kriptovaluta átutalására kérte őket.

2020.08.01 09:56MTI

Egy 17 éves floridai tinédzsert és két fiatal férfit tartóztattak le az amerikai hatóságok a Twitter elleni júliusi hackertámadás elkövetésének gyanújával, amelynek során feltörték ismert személyiségek fiókját, s a kárvallottak között volt Joe Biden, a demokraták várható elnökjelöltje, Barack Obama volt elnök és Bill Gates, a Microsoft alapítója.

A floridai hatóságok bejelentették, hogy vádat emeltek a 17 éves Graham Ivan Clark ellen, és tőlük függetlenül a szövetségi igazságügyi minisztérium azt közölte, hogy vádat emelt Clark két társa, a 22 éves Nima Fazeli orlandói lakos, valamint a 19 éves Mason Sheppard brit állampolgár ellen.

A három hacker július 15-én törte fel ismert személyiségek, politikusok és a művészvilág képviselőinek Twitter-fiókjait és bitcoin kriptovaluta átutalására kérte őket.

A floridai Tampa megyei ügyészség szerint a hackertámadások értelmi szerzője a 17 éves Clark volt.

A hackertámadás óriási vihart kavart az amerikai politikusok körében. A kongresszusban a törvényhozók azonnal felszólították Jack Dorsey-t, a Twitter vezérigazgatóját a körülmények tisztázására, a Twitter biztonsági rendszerének megerősítésére. A szenátus több bizottsága - köztük a hírszerzési és a belbiztonsági is - meghallgatásokat tartott, és mérlegelte, indíttasson-e kongresszusi vizsgálatokat az ügyben.

Andrew Warren tampai megyei ügyész pénteken újságíróknak elmondta: 30 rendbeli bűncselekmény miatt emelt vádat Graham Ivan Clark ellen. "A Szövetégi Nyomozó Iroda (FBI) és az igazságügyi minisztérium az egész országra kiterjedő, átfogó nyomozást indított" - mondta el az ügyész.



A szövetségi igazságügyi tárca dokumentumai szerint a két másik férfi társtettesként vett részt a hackertámadásokban, és mindketten a jogosítványukat használták a csaláshoz. Az Egyesült Államokban nincs személyi igazolvány, a jogosítvány szolgál személyazonosítóként.

A letartóztatások bejelentése után a Twitter rövid bejegyzésben mondott köszönetet a gyorsan eredményre vezető nyomozásért.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.